L'OREAL SPRZEDAJE THE BODY SHOP! CZY FIRMA JEST CRUELTY FREE?

 

Te plotki krążyły od dawna, ale wreszcie mamy pewność - L'Oreal sprzedaje The Body Shop. Markę kupuje brazylijski koncern Natura Cosmeticos za 1,6 miliarda dolarów. 


The Body Shop do tej pory było marką nietestującą na zwierzętach, ale należącą do testującego koncernu, czego wiele z nas nie akceptuje. Wiem, że wszyscy się cieszą ze sprzedaży, ale nie jestem pewna, czy teraz sytuacja firmy będzie lepsza. 

Po pierwsze, nie wiemy, czy nowy właściciel nie będzie naciskał na zmianę polityki The Body Shop i nie nakłoni marki do wejścia na rynek chiński. Pamiętajmy o tym, że L'Oreal nie bez powodu sprzedał TBS, firma po prostu nie przynosiła zysków i była w słabej sytuacji finansowej. 

Po drugie, Natura Cosmeticos jest koncernem skupiającym się na produkcji kosmetyków naturalnych, ale nie wiadomo, czy jest cruelty free. Od 2015 roku nie odpowiada na pytania Logical Harmony, najbardziej wiarygodnego źródła firm nietestujących na zwierzętach. 

Po trzecie, Natura Cosmeticos jest też właścicielem marki Aesop, która nie jest cruelty free, można ją znaleźć między innymi na czarnej liście LH.

Mam nadzieję, że sytuacja się wyjaśni. The Body Shop jest wielką, światową marką i być może zainteresowanie nią, nakłoni koncern do odpowiedzi na pytania o różne aspekty testów na zwierzętach. Tym bardziej, że są one w Brazylii legalne. 

Poczekajmy na wyjaśnienie sytuacji :)


Miłego dnia!
Ewa

Copyright © Happy Rabbit , Blogger