CZY EVREE TESTUJE NA ZWIERZĘTACH A BASEL OLTEN PHARM WCHODZI DO CHIN?


Cześć!

Dzisiaj zmierzymy się ze statusem marek produkowanych przez Basel Olten Pharm, czyli Evree, Mincer Pharma, Buna, Neuronica, Solvea oraz Aeternum. 

Jak pewnie wiele z Was wie, wiosną, bodajże w marcu, pojawiło się kilka artykułów o planach wejścia koncernu na rynek chiński. Były to niewątpliwie wiarygodne informacje, ponieważ w artykułach cytowane były wypowiedzi prezesa Basel Olten Pharm. Mirosław Bryk mówił tam o tym, że otworzą w Chinach filię, a produkty znajdą się w chińskich sklepach już pod koniec 2017 roku. 
Na facebookowych grupach poświęconych kosmetykom cruelty free i wegańskim wybuchła burza, dlatego, że takie informacje automatycznie sprawiły, iż marki kojarzące się z dość etycznym podejściem, straciły swój status....

Jakiś czas temu napisała do mnie przedstawicielka Evree w sprawie ich zmiany planów. Porozmawiałam, standardowo dopytałam Basel Olten Pharm o szczegóły, dostawców i wszystkie inne ważne aspekty testów na zwierzętach. 
Hmmm... odpowiedzi na pytania pozwalają mi sądzić, że marki Evree, Mincer Pharma, Buna, Neuronica, Solvea i Aeternum są cruelty free. Dowiedziałam się, że zmienili plany i do czasu realnej zmiany prawa w Chińskiej Republice Ludowej nie będą wchodzić na tamten rynek. 
Dam im szanse. Wiele marek popełnia błędy (pamiętacie sprawę wejścia Ziaji do Chin sprzed kilku lat?) i ja się zawszę cieszę, gdy potrafią się do nich przyznać i wycofać się ze złych decyzji. 
Na zmianę prawa w Chinach się teraz nie zanosi. Pojawiają się nawet informacje o jego zaostrzeniu w przyszłym roku, więc jeśli jednak za jakiś czas znowu zaczną mówić o wejściu na ten rynek lub pojawiać się tam na jakiś targach to ich skreślę z mojej listy i będę miała bardzo duży problem z zaufaniem w przyszłości.

Na razie daję im szansę! 

Co myślicie o tej sytuacji?

Miłego dnia!
Ewa
Copyright © Happy Rabbit , Blogger