AKTUALIZACJA FIRM CRUELTY FREE / KWIECIEŃ 2018


Cześć!
W dzisiejszej aktualizacji firm cruelty free znajdziecie jedynie efekty mojej korespondencji z markami. Podzieliłam ją na dwie kategorie - firmy nietestujące na zwierzętach oraz firmy, które nie spełniają moich wymogów.

Czego wymagam od firm?
  1. Nietestowania gotowych kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji;
  2. Niezlecania testów na zwierzętach innym podmiotom;
  3. Nietestowania na zwierzętach składników produktów i niezlecania takich testów;
  4. Sprawdzania całościowej polityki dostawców surowców i posiadania oświadczeń potwierdzających, że nie przeprowadzają oni żadnych testów na zwierzętach i nie zlecają żadnych testów na zwierzętach;
  5. Nieobecności na rynku chińskim (z wyjątkiem Hongkongu);
  6. Braku powiązań z firmami, które nie spełniają powyższych kryteriów

Zanim przejdziemy do listy, chciałabym poruszyć jeden temat :) W marcu prowadziłam bardzo intensywną korespondencje z firmami kosmetycznymi i jak zobaczycie, kilka marek "od zawsze cruelty free" mnie bardzo zawiodło. 
Wszyscy bazujemy na informacjach zdobywanych przez lata, i niestety od kilku lat nieuaktualnianych. Oczywiście, jeśli jakaś firma zaczyna mieć coś wspólnego np. z Chinami lub testującymi koncernami, od razu ją skreślamy, ale są też marki, które na przykład zmieniają podejście do sprawdzania dostawców. Tę informację jestem w stanie uzyskać jedynie podczas korespondencji mailowej, więc nie wiem, co robić z firmami, które są "od zawsze CF" a od miesięcy nie odpisują na moje maile... 
W ostatnich tygodniach powysyłałam i ponowiłam (czasami po raz trzeci lub czwarty) takie maile i nadal cisza. Niezbyt mi się to podoba. I chyba nie czuję się komfortowo z dalszym polecaniem ich na blogu. Dajcie mi znać, co o tym sądzicie :)

Firmy, które spełniają moje wymagania:

- Ajeden
- Auna
- Asoa
- Babo
- Bandi
- Basel Olten Pharm (Evree, Mincer Pharma, Buna, Neuronica, Solvea, Aeternum)
- Bioetiq
- Bioline
- Cares Body
- Chic Chiq
- Clochee
- Cosmeceuticum (Polny Warkocz, Oleum Magnesium)
- Dr Duda
- Ecocera
- Ecolore
- Ecospa
- Fridge
- Hean (Kobo)
- India Cosmetics
- Jan Barba
- Ministerstwo Dobrego Mydła
- Mokosh
- Natu Handmade
- NaturalME
- Neauty
- o!figa
- Organic Series
- Orientana
- Pierre Rene (Miyo, My Secret)
- Resibo
- Rhea
- Senkara
- Soap Deli
- Willow Organics
- Vipera
- Your Natural SideFirmy, które nie spełniają moich wymagań:

- Annabelle Minerals (składniki/dostawcy)
- Ava (składniki/dostawcy)
- Cherry Soap (nie dostałam konkretnej odpowiedzi na żadne pytanie, prosiłam o doprecyzowanie, ale nie dostałam odpowiedzi)
- Esotiq&Henderson (składniki/dostawcy)
- Fitomed (składniki/dostawcy)
- Koi Cosmetics (składniki/dostawcy)
- Hagi (składniki/dostawcy)
- Manufaktura MEWA (składniki/dostawcy)
- Mieszadełko (składniki/dostawcy)
- Senelle (składniki/dostawcy)
- Scandia Cosmetics (składniki/dostawcy)
- Smart Girls Get More (nie dostałam konkretnej odpowiedzi na żadne pytanie, prosiłam o doprecyzowanie, ale nie dostałam odpowiedzi)
- Svoje (składniki/dostawcy)
- White Flower (składniki/dostawcy)
- Yope (nie dostałam konkretnej odpowiedzi na żadne pytanie, prosiłam o doprecyzowanie, ale nie dostałam odpowiedzi) - NOWE INFORMACJE O FIRMIE ZNAJDZIECIE TUTAJ
Umieszczenie danej marki w kategorii "Firmy, które spełniają moje wymagania" oznacza, że firma oświadczyła, że spełnia wszystkie sześć ustalonych przeze mnie wymogów. 

Marki z kategorii "firm, które nie spełniają moich wymagań" ODPISAŁY NA MOJE MAILE, ale albo ich odpowiedzi świadczą o niespełnianiu wszystkich przedstawionych wyżej wymagań, albo ich odpowiedzi były nieprecyzyjne i nie odnosiły się do zadanych pytań. Moje prośby o uściślenie odpowiedzi na pytania potwierdzały, że te firmy nie moich spełniają wymagań lub pozostały bez odpowiedzi. 
Oczywiście nie oznacza to, że którakolwiek z nich przeprowadza samodzielnie bądź zleca testy na zwierzętach gotowych produktów bądź składników. Po prostu nie spełniają któregoś z 6 wyżej przedstawionych wymagań. Firm, które całkowicie zignorowały maile w tym wpisie nie ma.  


Jak widać, trochę się zmieniło i czeka mnie aktualizacja większości list na blogu :) Zajmę się tym wkrótce.
Miłego dnia!
Ewa 
Copyright © Happy Rabbit , Blogger