PREMIERA APLIKACJI HAPPY RABBIT
Cześć!
Dzisiaj jest bardzo ważny dla mnie dzień. W końcu możemy Wam oficjalnie pokazać wynik naszej prawie dwuletniej pracy, czyli aplikację Happy Rabbit.
Wiem, że wiele z Was czeka na aplikację, ja też chcę abyście mogli jej już zacząć używać. Proszę jednak, abyście przeczytali ten wpis. Znajduje się tu kilka istotnych informacji o samej aplikacji oraz o bazie wegańskich kosmetyków.

Jak powstawała aplikacja?

Gdy prawie 2 lata temu Mila w grupie na Facebooku zaproponowała stworzenie aplikacji, która będzie podsumowywać wegańskie produkty oraz firmy spełniające moje kryteria cruelty free, byłam sceptyczna. Sama nie mam odpowiedniej wiedzy technicznej, a zlecenie tej pracy wiązałoby się z dużymi kosztami. Ale Mila mnie przekonała i zaczęłyśmy projektować aplikację.
Bardzo zależało mi na tym, aby aplikacja była darmowa, ponieważ chcę aby każdy miał łatwy dostęp do informacji o kosmetykach wegańskich oraz markach cruelty free. Na szczęście, Mila oprócz tego, że jest świetną graficzką (serio, patrzcie na to portfolio), od lat pracuje w firmach projektujących aplikacje i ma wspaniałych przyjaciół, którzy bardzo pomogli nam w zbudowaniu całego systemu. Z połączenia naszych pasji udało się stworzyć aplikację Happy Rabbit. Thank you Clayton! Tutaj możecie zobaczyć rewelacyjne portfolio Claytona :) 

O co chodzi z aplikacją Happy Rabbit?

Z pomocą aplikacji Happy Rabbit możesz:

- szybko i łatwo wyszukiwać firmy kosmetyczne, które nie mają powiązań z testami na zwierzętach zgodnie z kryteriami Happy Rabbit
- szukać wegańskich kosmetyków dostępnych na polskim rynku
- filtrować bazę w poszukiwaniu konkretnej kategorii produktów
- porównać dostępne w Polsce wegańskie kosmetyki
- sprawdzić, jakie firmy cruelty free znajdziesz w ulubionej drogerii
- kupić wegańskie i cruelty free kosmetyki w sklepach internetowych
- zapoznać się z opisem kosmetyku
- sprawdzić skład wegańskich kosmetyków

Kryteria, które muszą spełnić umieszczone w aplikacji firmy:

- Nietestowanie gotowych kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji;
- Niezlecanie testów na zwierzętach innym podmiotom;
- Nietestowanie na zwierzętach składników produktów i niezlecanie takich testów;
- Sprawdzanie całościowej polityki dostawców surowców i posiadanie oświadczeń potwierdzających, że nie przeprowadzają oni żadnych testów na zwierzętach i nie zlecają żadnych testów na zwierzętach;
- Nieobecność na rynku chińskim (z wyjątkiem Hongkongu i Macau);
- Brak powiązań z firmami, które nie spełniają powyższych kryteriów

W aplikacji znajdują się firmy sprawdzone przeze mnie oraz przez dwie osoby, którym ufam, czyli Kasi PINK MINK Studio oraz Logical Harmony

Czy aplikacja jest już skończona?

Nie. I chyba nigdy nie będzie. Aktualnie w aplikacji znajdziesz około 5000 produktów, ale to wciąż nie wszystko, ponieważ ciągle wychodzą nowe wegańskie kosmetyki, statusy firm się zmieniają, powstają nowe marki.

W ostatnich trzech miesiącach dawaliśmy z siebie wszystko aby w aplikacji znalazło się jak najwięcej informacji, szczególnie o markach popularnych i łatwo dostępnych. Ciągle pracujemy nad dopracowaniem aplikacji. Baza będzie się rozrastać!

Jeśli w aplikacji nie znajdziesz dziś swojej ulubionej firmy - nie stresuj się! Sprawdź, czy ma powiązania z testami na zwierzętach w grupie Kosmetyki Bez Okrucieństwa na Facebooku. Wszystkie firmy spełniające kryteria w najbliższym czasie zostaną wpisane do aplikacji.


Ile kosztuje aplikacja?

Jest darmowa. I będę robić wszystko, co w mojej mocy aby zawsze była dostępna za darmo. 

W aplikacji używamy linków afiliacyjnych, co oznacza, że jeśli kupicie coś w sklepie internetowym przez użycie takiego linku, otrzymamy niewielką prowizję, która, mam nadzieję, pozwoli nam pokryć koszty związane z utrzymaniem i rozwijaniem aplikacji. Linki afiliacyjne nie wpływają na cenę produktów, więc jeśli chcecie w jakiś sposób nas wesprzeć, możecie zrobić przez nie zakupy. 


Na jakie systemy jest dostępna aplikacja?

Aplikacja jest dostępna  na urządzenia z systemami Android oraz iOS.


Gdzie można pobrać aplikację Happy Rabbit?

Aplikację pobierzesz korzystając ze sklepu swojego systemu operacyjnego - Google Play lub AppStore.
Możesz też pobrać aplikację klikając w poniższe bannery:
Co zrobić gdy znajdę problem techniczny?

Ciągle pracujemy i doskonalimy aplikację, mogą pojawić się problemy techniczne. W związku z tym prosimy o wyrozumiałość :) Jeśli znajdziesz problem techniczny, prześlij nam informacje na  adres aplikacjahappyrabbit@gmail.com. Bardzo ułatwisz nam rozwiązanie problemu jeśli w mailu zawrzesz poniższe informacje:
- opis problemu
- screenshot lub nagranie ekranu
- markę i model telefonu na którym wystąpił problem
- czy problem występuje gdy używasz WiFi czy sieci komórkowej


Aktualizacja 2-10-2019

Dlaczego skaner kodów kreskowych nie działa?

Skaner kodów kreskowych w aplikacji Happy Rabbit działa. Jest jednak mały problem - nie wszystkie firmy udostępniły nam kody kreskowe swoich produktów. Będę z nimi rozmawiać i próbować zdobyć listy kodów kreskowych, ale potrzebuję na to czasu. W pierwszej kolejności chcę wpisać do bazy więcej wegańskich kosmetyków!

Mam nadzieję, że aplikacja się Wam spodoba :)
My będziemy ją ciągle rozwijać, mamy już całą listę pomysłów na poprawki i nowe funkcje, które z czasem będą się pojawiać. 

Jeśli chcesz nam zgłosić błędy (skład produktu lub problem z systemem) albo zasugerować nowe funkcje pisz na adres aplikacjahappyrabbit@gmail.com

Jeśli jesteś pracownikiem lub właścicielem firmy, która chciałaby się znaleźć w aplikacji napisz maila na adres happy.rabbit.blog@gmail.comBardzo dziękuję za pomoc Mili, Claytonowi, wszystkim testerom wersji roboczej aplikacji, Kasi, Marcie, Marcie, Basi, Dominice i Markowi za wiele cennych wskazówek i rad!

Miłego dnia!
Ewa


Copyright © Happy Rabbit , Blogger