WEGAŃSKIE I CRUELTY FREE FILTRY PRZECIWSŁONECZNE 2021

Mamy już lato, więc jak co rok, zapraszam Was na aktualną listę wegańskich kremów z filtrem przeciwsłonecznym, które są dostępne w Polsce lub bez większych problemów można je zamówić z zagranicznych sklepów internetowych.
Mam nadzieję, że nie muszę Wam przypominać, że ochronę przeciwsłoneczną powinniśmy stosować cały rok. 

Dlaczego warto stosować ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok?

👉 95% promieniowania docierającego do Ziemi to UVA. Przed nim nie chronią nas chmury czy większość szyb, jesteśmy na niego narażeni przez cały rok i całą dobę
👉 Promieniowanie UVA dociera do skóry właściwej i powoduje fotostarzenie się skóry oraz przyczynia się do jej nowotworów 
👉Gdy spadnie śnieg jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na promieniowanie UVA i UVB, ponieważ biały śnieg ma wysoki parametr albedo (stosunek natężenia promieniowania odbitego od padającego). Oznacza to, że śnieg działa podobnie do lustra i odbija ok. 70-80% promieni UV

Więc jaki filtr wybrać?

W Europie rzadko znajdziemy oznaczenia PPD ( np. PA+) na kosmetykach, a większość firm azjatyckich gdzie jest to powszechniejsze nie spełnia moich kryteriów braku powiązań z testami na zwierzętach stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa (właściwie spełnia je tylko jedna koreańska marka - Krave Beauty).
W Unii Europejskiej wybierajmy kremy z jak największym faktorem SPF (ochrony przed UVB), ponieważ gdy mają znaczek UVA w okręgu, możemy być pewni, że ich ochrona przeciw UVA to co najmniej 1/3 faktora SPF 😉 W związku z tym najlepsza opcją są produkty z SPF 50.

Na liście znajdują się produkty o faktorze powyżej SPF30, ponieważ uważam, że niższa ochrona jest za niska jeśli chodzi o ochronę przeciw promieniowaniu UVA. 


Ile kremu z filtrem nakładać na skórę?


Aby produkty z filtrem miały szansę działać poprawnie i zapewnić nam deklarowaną przez producentów ochronę, należy je nakładać w dużej ilości - 2 mg/cm2 skóry. Kosmetyki nałożone cienką warstwą daje bardzo niską ochronę (mimo, że na opakowaniu jest informacja o SPF 50). 

Jak obliczyć odpowiednią ilość? Polecam rewelacyjny wpis na bloga racjapielegnacja.pl na ten temat!

Z tego powodu wszelkie mgiełki, kremy BB/CC/DD, pudry i podkłady zawierające filtry przeciwsłoneczne używane samodzielnie nie dają nam odpowiedniej ochrony. Mogą one jedynie stanowić dodatkową ochronę. Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 

Żadna z niżej wymienionych firm nie ma powiązań z testami na zwierzętach, spełnia moje oraz stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa wymagania cruelty free, o których możecie przeczytać TUTAJ.


Jak zwykle - lista jest ułożona w kolejności alfabetycznej :)


🦄 Jednorożcem zaznaczyłam firmy, które są słabo dostępne w Polsce, ale można je zamówić z zagranicznych sklepów internetowych, bywają też w TK Maxxx 

 

🦄 JASON:

LIRENE:

MAKE ME BIO:

MIYA COSMETICS:

🦄 PACIFICA:

  PHARMACERIS:

  PURE BY CLOCHEE:

  ULTRASUN:


  Aha, i pamiętajcie, że żaden olej, ani z pestek malin, ani z marchwi, ani żaden inny NIE SĄ STABILNYMI FILTRAMI PRZECIWSŁONECZNYMI. Ich "właściwości" nie są w żaden sposób potwierdzone. Być może w idealnych warunkach laboratoryjnych wykazały jakąś ochronę przeciw promieniom UVB, ale ma to mało wspólnego z prawdziwym życiem. Oleje bardzo łatwo tracą swoje właściwości i wystarczy nieodpowiednie przechowywanie lub transport by straciły swoje "filtry".


  Miłego dnia!  Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit

  Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie, Annie, Justynie, Danieli, Martynie, Alicji i Agnieszce.

  Zobacz też:


  *To nie jest wpis sponsorowany, ale zawarte są w nim linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli kupisz coś po kliknięciu w podany odnośnik, dostanę z tego tytułu niewielką prowizję. Cena produktów nie ulegnie zmianie.
  Copyright © Happy Rabbit , Blogger