CZY THE BODY SHOP TESTUJE NA ZWIERZĘTACH?


Niedawno na Instagramie (instagram.com/happyrabbit_blog) pierwszy raz pokazałam kosmetyki The Body Shop, co wywołało bardzo wiele Waszych pytań "czy TBS jest cruelty free?". Przez lata sytuacja tej marki się zmieniała - od jednej z pierwszych firm, które głośno postulowały o zakaz testów na zwierzętach, przez bycie własnością L'Oreal, po sprzedaż marki brazylijskiemu koncernowi Natura, o statusie którego długo nic nie wiedzieliśmy. Ale już wiemy, więc Wam opowiem jaka jest sytuacja The Body Shop w 2021 roku, czy jest cruelty free?

Czy The Body Shop testuje na zwierzętach?

Nie, The Body Shop nie przeprowadza testów na zwierzętach ani ich nie zleca innym podmiotom. 

Marka została zweryfikowana przez największe niezależne źródło amerykańskich i ogólnoświatowych firm cruelty free, czyli Logical Harmony!


Czy składniki kosmetyków The Body Shop są testowane na zwierzętach?

Nie, marka nie przeprowadza testów składników, nie zleca ich oraz sprawdza dostawców/producentów surowców pod tym kątem. 


Czy kosmetyki The Body Shop są sprzedawane w Chinach?

Nie. Stacjonarna sprzedaż kosmetyków w Chinach kontynentalnych wiąże się ze zgodą firmy na testowanie ich produktów na zwierzętach. Więcej aktualnych informacji na ten temat znajdziecie m. in TUTAJ


Czy The Body Shop należy do koncernu mającego powiązania z testami na zwierzętach?

The Body Shop należy do brazylijskiego koncernu Natura, który został zweryfikowany przez Logical Harmony jako niemający powiązań z testami na zwierzętach.


Czy The Body Shop jest cruelty free?

Marka spełnia moje oraz Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa braku powiązań z testami na zwierzętach nigdzie na świecie, więc dla mnie jest cruelty free. 

Czy kosmetyki The Body Shop są wegańskie?

Nie wszystkie, lecz firma oferuje wiele wegańskich opcji. 
Mam nadzieję, że post o powiązaniach The Body Shop z testami na zwierzętach Wam się przydał!

Miłego dnia!
Ewa

Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit


Katalog "Wegańskie i cruelty free kosmetyki w Rossmannie" to zbiór ponad 1500 kosmetyków mających wegański skład oraz będących produkowane przez firmę cruelty free, potwierdzone jako spełniające kryteria Happy Rabbit i Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa!
Sprawdziłam składy TYSIĘCY kosmetyków, rozmawiałam o pochodzeniu składników z firmami kosmetycznymi. Dzięki temu masz wszystko w jednym miejscu. Nie musisz chodzić między półkami i indywidualnie sprawdzać czy dana firma ma powiązania z testami na zwierzętach czy nie. Nie musisz też sprawdzać pochodzenia pojedynczych składników i rozszyfrowywać INCI.
Zrobiłam to za Ciebie!
W katalogu są też cruelty free środki czystości dostępne w Rossmannie!
Wszystkie produkty są posortowane kategoriami, w których znajdziesz je w Rossmannie, co ułatwi Ci zakupy.

LINK DO SKLEPU:
https://tiny.pl/9qg4q

Copyright © Happy Rabbit , Blogger