PRODUKCJA KOSMETYKÓW W CHINACH A TESTY NA ZWIERZĘTACH


Jak powszechnie wiadomo firmy sprzedające swoje kosmetyki w Chinach (z wyjątkiem Hongkongu) nie są cruelty free zgodnie z moimi kryteriami, ponieważ świadomie wyrażają zgodę na testowanie ich kosmetyków na zwierzętach. Jest też wiele firm, które produkują tam kosmetyki lub masy surowcowe z powodów technologii, odpowiednich fabryk lub ekonomicznych. Czy produkcja kosmetyków w Chinach wiąże się z obowiązkowymi testami na zwierzętach? 

Czy napis "wyprodukowano w Chinach" na opakowaniu produktu oznacza, ze jego producent nie jest cruelty free?
Jakie kosmetyki podlegają obowiązkowym testom na zwierzętach w Chinach?

Regulacje dotyczące obowiązkowych testów na zwierzętach podczas rejestracji kosmetyków w Chinach i zgoda firm na post market testing dotyczą wyłącznie STACJONARNEJ SPRZEDAŻY w tym kraju. Szczegóły znajdziecie w wyżej podlinkowanym poście.


Czy kosmetyki produkowane w Chinach są testowane na zwierzętach?

Jeśli nie są sprzedawane w tym kraju to nie muszą być testowane na zwierzętach. Ale mogą bo w Chinach nie ma zakazu komercyjnych testów na zwierzętach kosmetyków i surowców, więc ważna jest analiza dokumentów.

Czy firmy sprzedające kosmetyki "made in china" mogą być cruelty free?

Tak, o ile nie sprzedają niczego stacjonarnie w tym kraju. Kryteria braku powiązań z testami Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa mogą spełnić jeśli też m.in, weryfikują swoich partnerów biznesowych pod tym kątem.


Mam nadzieję, że post o produkcji kosmetyków w Chinach i testach na zwierzętach rozjaśnił Wam sytuację.


Miłego dnia!
Ewa
Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit

Copyright © Happy Rabbit , Blogger