DOVE MA CERTYFIKAT PETA! CZY TO ZNACZY, ŻE JEST CRUELTY FREE?Dove na liście PETA! Chwalą się, że nie testują na zwierzętach! Ale czy rzeczywiście nie mają powiązań z testami na zwierzętach?

Dove to wielka firma kosmetyczna, którą zna większość ludzi na świecie. Mają ładne kampanie reklamowe, prawie każdy kiedyś używał ich słynnej kostki myjącej. Po latach bycia na wszystkich "czarnych listach" nieetycznych firm do swojego repertuaru marketingowego postanowili dołożyć aspekt cruelty free. Ale czy ma to coś wspólnego z prawdą? Czy wycofali się z Chin co byłoby dużym znakiem dla wszystkich obecnych tam firm?


Czy Dove jest cruelty free?

Zgodnie z moimi kryteriami braku powiązań z testami na zwierzętach NIE!

A certyfikat PETA?

Marka Dove niedawno kupiła sobie prawo do używania certyfikatu PETA, który stopniowo pojawia się na opakowaniach produktów a ciągle sprzedaje swoje kosmetyki stacjonarnie w Chinach.

Jak to możliwe?

W skrócie - w Chinach testy kosmetyków na zwierzętach odbywają się w dwóch sytuacjach:

  • przed wprowadzeniem większości kosmetyków do sprzedaży stacjonarnej w trakcie rejestracji
  • podczas kontroli bezpieczeństwa kosmetyków już obecnych stacjonarnie w sklepach (post market testing)Dove, by móc robić marketing "cruelty free" wymyślił taki myk, że oni w Chinach stacjonarnie będą sprzedawać tylko te kosmetyki, które nie wymagają obowiązkowych testów na zwierzętach przed wprowadzeniem na rynek i będą je produkować na terenie tego kraju co też pozwala obejść niektóre przepisy. 

Pewnie dlatego (i z powodu dużego przelewu) PETA sprzedała im ten certyfikat, chociaż organizacja sama wielokrotnie podkreśla, że umieszcza firmy będące na tym rynku na "czarnej liście". To nie jedyna sytuacja, pod którą PETA tworzy sobie nowe reguły, więc ciężko uznać certyfikat, którego zasady są dostosowywane pod firmy chcące go kupić za wiarygodny.

Bo markę Dove cały czas obowiązuje chińskie prawo i firma będąc tam świadomie wyraża zgodę na testy ich kosmetyków na zwierzętach podczas post market testing!

Są taką samą firmą jak wszystkie, nie mają żadnego ustawowego zwolnienia i po skardze konsumenta każdy urzędnik w lokalnym "sanepidzie" może zlecić testy ich szampony na zwierzętach a oni się na to zgadzają.


Czy Dove ma wpływ na testowanie ich kosmetyków na zwierzętach?

Oczywiście! Sprzedaż kosmetyków w Chinach jest świadomą decyzją firm, które zarabiają tam ogromne pieniądze.

Obecnie nie da się sprzedawać stacjonarnie w Chinach i nie mieć powiązań z testami na zwierzętach.


Czy Dove testuje na zwierzętach?

Firma twierdzi, że samodzielnie nie przeprowadza testów na zwierzętach.


Czy składniki kosmetyków Dove są testowane na zwierzętach?

Firma deklaruje, że sama tego nie robi, nie wiemy weryfikuje producentów/dostawców surowców pod tym kątem. 

Czy Dove należy do koncernu mającego powiązania z testami na zwierzętach?

Tak, Dove należy do koncernu Unilever. 


Mam nadzieję, że ten post rozjaśnił Wam sytuację powiązań Dove z testami na zwierzętach!


Szukasz etycznych kosmetyków od firm cruelty free?

W ebooku "Wegańska i cruelty free pielęgnacja włosów" znajdziesz wszystkie dostępne w Polsce kosmetyki do mycia, pielęgnacji, stylizacji i farbowania włosów! Ponad 900!

Link do sklepu 👉 https://tiny.pl/99q7m 🐰A ebooku "Wegańskie i cruelty free kosmetyki w Rossmannie" są wszystkie, ponad 1500, etyczne kosmetyki i chemia domowa z Rossmanna!
Copyright © Happy Rabbit , Blogger