CZY CIEN Z LIDLA JEST CRUELTY FREE?

 

O powiązania marki Cien z Lidla z testami na zwierzętach zawsze jest sporo pytań, lecz jej sytuacja jest na tyle skomplikowana, że nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem.

Mam nadzieję, że ten wpis Wam wszystko wyjaśni i odpowie na pytanie, czy Cien z Lidla jest cruelty free!


Szukasz kosmetyków cruelty free?

Zapraszam Cię do mojej drogerii internetowej!

Link do sklepu 👉 https://nesea.pl/ 🐰


Z kosmetykami dostępnymi pod marką Cien z Lidla jest jeden podstawowy problem. Jaki?

To jest typowy PRIVATE LABEL, czyli produkty sprzedawane w sieci sklepów Lidl z logiem Cien są produkowane przez kilkanaście/kilkadziesiąt różnych firm.

Choć wszystkie mają na opakowaniu wielkie logo Cien, to podmiotami odpowiedzialnymi za nie oraz ich możliwe powiązania z testami na zwierzętach są właśnie firmy je produkujące, nie Lidl.

W związku z czym nie można rozpatrywać marki Cien jako całości w kontekście możliwych powiązań z testami na zwierzętach.

Sprawdziłam producentów wszystkich kosmetyków Cien w moim Lidlu - aktualnie żaden nie spełnia moich kryteriów braku powiązań z testami. Są tam i popularne marki jak i typowe firmy/fabryki specjalizujące się w produkcji na zlecenie, o których nic nie wiemy.

Czy private label to coś złego?

Nie.

Nie wiem czy wiecie, ale mnóstwo firm robi coś podobnego, tylko nazywamy to "produkcją kontraktową".

Mnóstwo firm, szczególnie tych mniejszych nie ma własnych fabryk kosmetyków. A nawet jeśli mają to nie zawsze mają możliwości produkcji każdego typu produktu bo np. wymagałoby to zakupu jakiejś maszyny a do jednego kosmetyku się nie opłaca. To jest całkowicie normalne.

Tylko, że w produkcji kontraktowej podmiotem odpowiedzialnym za produkt, jego bezpieczeństwo, formułę, wybór składników itd nie jest fabryka, w której został fizycznie zrobiony, a właśnie przedsiębiorstwo, którego logo mamy na opakowaniu. I dzięki temu możemy też mówić o powiązaniach z testami na zwierzętach.

A właśnie w liniach wielu supermarketów np. Cien z Lidla, które są typowymi private label, nie da się tego jednoznacznie ocenić. Mam nadzieję, że post o tym czy Cien z Lidla jest cruelty free Ci się przydał!

Miłego!

Ewa


Copyright © Happy Rabbit , Blogger