PO CO CI SPF W SZTYFCIE? NAJWYGODNIEJSZA FORMA REAPLIKACJI I OCHRONY ZNAMION, PRZEDZIAŁKA

 


Zawsze, gdy pokazuję SPF w sticku, dostaję sporo pytań: "Po co ci to?", "Jak się tego używa?" i wiele innych. W tym poście wyjaśniam wszystko, co warto wiedzieć o ochronie przeciwsłonecznej w formie sztyftu.

Od razu zaznaczam, że sztyfty nie są dla mnie podstawową formą ochrony - nie nakłada się ich w takiej ilości jak kremów i ciężko to zmierzyć. Nie polegałabym na nich jako jedynym źródle ochrony. Jednakże, jest to najwygodniejszy SPF, który zawsze mogę mieć przy sobie i aplikować na skórę w razie potrzeby. Mogę to zrobić na mieście, w biegu, nie potrzebując nawet lusterka. Zawsze biorę ze sobą stick, gdy wychodzę z domu latem, wkładając go do kieszeni lub torebki.

Ochrona przeciwsłoneczna jest kluczowym elementem pielęgnacji skóry przez cały rok, ale zwłaszcza latem. Wiele osób zastanawia się, po co używać SPF w sticku i jak właściwie z niego korzystać. W tym artykule wyjaśniam, dlaczego warto mieć ten produkt zawsze przy sobie i jakie są jego główne zalety. Dowiesz się również, które sticki SPF są najlepsze i jak je stosować, aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Odkryj wygodę i praktyczność ochrony przeciwsłonecznej w formie sztyftu i sprawdź, dlaczego warto zainwestować w ten rodzaj produktu.

Dlaczego warto używać SPF w sztyfcie?

REAPLIKACJA NA MAKIJAŻ

Stick jest idealny do reaplikacji ochrony na makijaż, głównie dlatego, że zwykle robię to "w terenie" i nie mam możliwości zabawy z gąbeczką ani lusterkiem. Jak to robię? Zbieram sebum i pot z twarzy chusteczką, a następnie powolnymi ruchami, przy minimalnym nacisku, przejeżdżam stickiem po skórze od środka do zewnątrz twarzy. W ten sposób najmniej naruszam makijaż.

PRZEDZIAŁEK

Jeśli Twoja fryzura odkrywa przedziałek, warto go chronić, bo łatwo może się spalić na słońcu, co bywa bolesne. Kremy w tym celu w ogóle nie pasują, bo tłuszczą włosy. Sticki są dla mnie akceptowalne i nie tłuszczą włosów.

PIEPRZYKI, ZNAMIONA, BLIZNY

W przypadku zmian na skórze, takich jak pieprzyki, znamiona czy blizny, polecam regularnie dokładać ochronę. Najlepiej punktowo poza domem używać sticków, które są wygodne i skuteczne.

KARK

Kiedy jest upał, pot często spływa po karku, który zwykle jest odkryty. Używanie kremu na karku bywa niewygodne, bo tłuszczą się włosy. Stick w tym miejscu jest dla mnie najbardziej komfortowy.

TATUAŻE

Ochrona tatuaży przed słońcem jest bardzo ważna, aby zachowały piękny wygląd. Szczególnie w miejscach, które naturalnie ocierają się o ubrania. Sticki są idealne do częstego dokładania ochrony na tatuaże.

KTÓRE SPF w SZTYFCIE SĄ NAJLEPSZE?

Beauty of Joseon Matte Sun Stick Mugwort + Camelia SPF50+/PA++++

Ten produkt jest satynowo-matowy, ale nie jak suchy puder, tylko jak silikonowa baza pod makijaż. Dzięki swojej formule dobrze sunie po skórze i nigdy się nie roluje. Idealny na kark i przedziałek. 

Cena: 65,99 zł w nesea.pl

Isntree Hyaluronic Acid Airy Sun Stick SPF 50+ PA++++

Ten stick daje efekt pięknie nawilżonej, zdrowej skóry. Sensorycznie w dotyku jest bardzo wygodny i niewyczuwalny. Nadaje się na kark i przedziałek. 

Cena: 89 zł w nesea.pl

KIKO Milano Smart Urban Shield Stick SPF 50+

Kiko Milano Stick był kiedyś moim ulubionym, ale teraz preferuję wegańskie opcje koreańskie. Ten produkt dobrze sprawdza się na skórze, ale ma mocny zapach i mniejszą przestrzeń sticka. Cena: 69,99 zł w nesea.pl

CZY SPF W SZTYFCIE JEST HIGIENICZNY?

To w dużej mierze zależy od nas. Konsultowałam sprawę z kilkoma osobami zajmującymi się bezpieczeństwem kosmetyków, dowiedziałam się, że jeśli utrzymujemy je w podstawowej czystości to nie powinno być problemu, ponieważ one są odpowiednio konserwowane, można też wybrać bezwodne lub z minimalnym dodatkiem wody, które są nieprzyjaznym środowiskiem rozwoju mikroorganizmów.

Jak je czyścić? Po każdym użyciu wytrzeć chusteczką higieniczną. Dostałam sprzeczne informacje o dezynfekcji, jest obawa, że produkt biobójczy wejdzie w reakcję z formułą kosmetyku.


SPF w sticku to wygodna i praktyczna forma ochrony przeciwsłonecznej, idealna do szybkich poprawek poza domem. Jeśli szukasz sposobu na ochronę skóry bez konieczności noszenia dużych opakowań kremu, stick może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Wypróbuj polecane produkty i przekonaj się, jak wygodne mogą być w codziennym użyciu.

Miłego!

Ewa

ZOBACZ TEŻ:
Copyright © Happy Rabbit , Blogger