piątek, 24 marca 2017

BELL NIE JEST CRUELTY FREE?Firmę Bell znamy wszyscy. Do tej pory byłam przekonana, że te kosmetyki nie są testowane na zwierzętach i nie ma ich w Chinach, opublikowałam wegańską listę i recenzowałam te produkty. Niestety, nie jestem już pewna, czy są ok ;(

Niestety wczoraj szukając informacji o zupełnie innej marce natknęłam się na wiadomość o tym, że firma BELL PPHU była obecna na targach China Beauty Expo w Szanghaju. Nie przesądza to oczywiście od razu o zmianie statusu marki, ale budzi podejrzenia. Zapytałam Bell o to wydarzenie i o obecność na rynku chińskim i nie otrzymałam jasnej odpowiedzi. 
Dostałam wiadomość, że w tym momencie nie mają dystrybucji na terenie Chin oraz, że Bell nie posiada konkretnych informacji na temat planów wejścia na ten rynek. Przecież cel takich targów jest jasny - promocja kosmetyków marki na tym rynku i zdobycie dystrybutora.
Dopytywałam o to, ale firma twierdzi, że nie może udzielić informacji w tej sprawie. 
Dodatkowo według Bell informacje o obecności w Chinach nie mają związku ze statusem CF.
Szczerze mówiąc, na dzień dzisiejszy firma Bell ma dla mnie status NIEPEWNY! Mam nadzieję, że sytuacja się wyjaśni, to jest w interesie firmy. Jest mi przykro ponieważ lubię te kosmetyki, ale na jednej marce świat się nie kończy!

EDIT! W tym roku Bell znowu będzie na targach w Chinah ;( http://polcharm.com.pl/pl/event/china-beauty-expo/

Miłego dnia!
Ewa

14 komentarzy:

 1. masakra.. coraz więcej firm zamiast stawać się cf to zmierza w drugą stronę :( porażka..

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze... A właśnie kupiłam.. :(

  OdpowiedzUsuń
 3. tak naprawdę nie wiadomo nic, bo firmy posiłkują się firmami zewnętrznymi i zlecają im testy, nie informując o tym na opakowaniach, nie ma takiej info nigdzie. Zauważcie, że tylko niektóre firmy zamieszczają informację-produkt nie testowany na zwierzątach-na większości produktów tego nie ma, a słynny przekreślony króiczek, od lat już nie funkcjonuje jako CF.

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak miło kojarzyłam tą markę :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Firma Bell nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach! Jako pracownik mający wgląd w te procesy mogę was zapewnić. Nie zleca też takich testów zewnętrznym podmiotom. Natomiast nie rozumiem dlaczego obecność firmy Bell na targach w Chinach jest niepokojąca... Chyba dobrze by się stało gdyby firma dbająca o etyczną produkcję kosmetyków zwiększyła swój udział w rynku światowym. Może kosztem koncernów które właśnie testują swoje produkty na bezbronnych zwierzętach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze przez obecność w Chinach firma nie musi nawet zlecać testów innym podmiotom, są one częścią rutynowych kontroli CFDA.
   Po drugie, napisałam do firmy, żeby się czegoś na temat udziału w targach i planów dowiedzieć - nie dostałam żadnej konkretnej odpowiedzi, a te targi nie są wycieczką krajoznawczą, nie bez powodu inne firmy tam nie jeżdżą, nie znalazłam też informacji o tym, żeby na targach nie było post-market testing. Gdyby firma nie była do tej pory uznawana za cruelty free i byłby to pierwszy kontakt w tej sprawie - każdy widząc odpowiedzi miałby wątpliwości. Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni, ponieważ nieudzielanie informacji na żaden temat nie jest wystarczające.

   Usuń
  2. Jako pracownik mający wgląd w te procesy powinien Pan wiedzieć co oznacza obecność firmy na rynku chińskim...
   Szkoda, ale mówi się trudno i szuka się dalej :)

   Usuń
 6. Szkoda, że nie potrafili udzielić konkretnej odpowiedzi. Ostatnio jestem zachwycona jednym z ich produktów, ale chyba więcej go nie kupię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pocieszenie dodam, że w Chinach został zdjęty NAKAZ testowania na zwierzętach, wiec wszystko zależy od dobrej woli porducenta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie został :( Niektórych kosmetyków nie trzeba rejestrować, ale wszystkie obejmuje chińskie prawo sanitarne i post market testing :(

   Usuń
 8. Też używałam Bell (podkład HYPOAllergenic) jednak więcej go nie kupię! Już sama obecność na targach tak mnie niepokoi, że nie chce mi się nawet czekac na potwierdzenie ze strony firmy. Idę szukać innego podkładu. A szkoda!

  OdpowiedzUsuń
 9. Też używałam Bell (podkład HYPOAllergenic) jednak więcej go nie kupię! Już sama obecność na targach tak mnie niepokoi, że nie chce mi się nawet czekac na potwierdzenie ze strony firmy. Idę szukać innego podkładu. A szkoda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście na rynku jest bardzo dużo wegańskich podkładów :)

   Usuń
 10. Cóż jeśli firma BELL podejmuje takie działania, nie kupie już żadnego z jej produktów. Jest masa dostępny firm kosmetycznych niestetyjących i w dodatku wegańskich.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Happy Rabbit , Blogger