CRUELTY FREE I WEGAŃSKIE PERFUMYPerfumy, wody toaletowe, mgiełki. Pytaliście o taką listę od kilku lat, więc w końcu jest! W tym wpisie znajdziecie informacje o nowych zapachach w Sephora, świeżo potwierdzonej polskiej firmie, która produkuje perfumy i kilku innych nowościach :) Oczywiście przypomnę Wam też o klasykach! 

W tej kategorii, wybór etycznych produktów niestety jest dość ograniczony, ale wygrzebałam chyba wszystkie opcje dostępne w Polsce! Na końcu listy znajdziecie też informacje o zapachach, których w naszym kraju jeszcze nie ma, ale jest 2020 rok, świat jest mały i wszystko można jakoś zdobyć :)

Żadna z niżej wymienionych firm nie ma powiązań z testami na zwierzętach, spełnia moje oraz stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa wymagania cruelty free, czyli:

  • Nietestowanie gotowych kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji; 
  • Niezlecanie testów na zwierzętach innym podmiotom; 
  • Nietestowanie na zwierzętach składników produktów i niezlecanie takich testów; 
  • Sprawdzanie całościowej polityki dostawców surowców i posiadanie oświadczeń potwierdzających, że nie przeprowadzają oni żadnych testów na zwierzętach i nie zlecają żadnych testów na zwierzętach;
  • Nieobecność na rynku chińskim (z wyjątkiem Hongkongu); 
  • Brak powiązań z firmami, które nie spełniają powyższych kryteriów
  Wszystkie z nich zostały sprawdzona przeze mnie, Stowarzyszenie Kosmetyki Bez OkrucieństwaKasię PINK MINK Studio lub Logical Harmony.  

  Ze sprawdzeniem, czy perfumy mają wegański skład jest niestety problem, ponieważ pod składnikiem "perfume" bądź "fragrance" w INCI może się kryć WSZYSTKO. Dlatego trzeba dopytywać firmy o to, czy ich mieszanki zapachowe nie zawierają składników odzwierzęcych. 

  Lista powstała dzięki wsparciu moich Patronów i Patronek na Patronite! Na https://patronite.pl/HappyRabbit możesz do nich dołączyć 💓


  Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 


  AKTUALIZACJA10-12-2020

  100 BON:

  ALLVERNUM:

  BALM BALM:

  BIO HAPPY:

  FRIDGE BY YDE:

  LADY OF NATURE:

  LOVING ECO:

  ORGANIC SERIES:

  PACIFICA:

  REVOLUTION:

  ROUGE BUNNY ROUGE:

  SOL DE JANEIRO:


  FIRMY NIEDOSTĘPNE W POLSCE:

  THE 7 VIRTUES:

  AROMI:

  DEFINEME FRAGRANCE:

  HARVEY PRINCE:

  HERBAN COWBOY:

  LAVANILA:

  LUSH:

  MY DAUGHTER FRAGRANCES:

  PINROSE:

  SHAY&BLUE:  Jak zawsze, mam nadzieję, że lista wegańskich i nietestowanych na zwierzętach perfum Wam pomoże!

  Miłego dnia!
  Ewa

  Lista powstała dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit


  Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie i Justynie :)


   *Część linków w tym poście to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli kupisz coś po kliknięciu w podany odnośnik, dostanę z tego tytułu niewielką prowizję. Cena produktów nie ulegnie zmianie. To nie jest wpis sponsorowany.
  Copyright © Happy Rabbit , Blogger