WEGAŃSKIE BALSAMY DO UST


Znalezienie wegańskiej pomadki ochronnej do ust w drogeriach nie jest łatwe. Gdyby tylko firmy, które nie mają powiązań z testami na zwierzętach przestały pchać do balsamów wosk pszczeli lub lanolinę życie było by łatwiejsze. Ale nie martwmy się, znalazłam sporo wegańskich balsamów do ust!


Jak zawsze na liście są jedynie firmy, które spełniają moje wymagania odnośnie statusu cruelty free i zostały sprawdzone przeze mnie, Kasię z Pink Mink Studio, Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa bądź Logical HarmonyTe wymagania obejmują: 

  • Nietestowanie gotowych kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji; 
  • Niezlecanie testów na zwierzętach innym podmiotom; 
  • Nietestowanie na zwierzętach składników produktów i niezlecanie takich testów; 
  • Sprawdzanie całościowej polityki dostawców surowców i posiadanie oświadczeń potwierdzających, że nie przeprowadzają oni żadnych testów na zwierzętach i nie zlecają żadnych testów na zwierzętach; 
  • Nieobecność na rynku chińskim (z wyjątkiem Hongkongu); 
  • Brak powiązań z firmami, które nie spełniają powyższych kryteriów


🦄 Jednorożcem zaznaczyłam firmy, które są słabo dostępne w Polsce, ale bywają w TK-Maxx lub w zagranicznych sklepach internetowychALTERRA:


AUNA:

CATRICE:

CRAZY RUMORS:

FELICEA:

HURRAW:

ISANA:

LUSH BOTANICALS:

LOVING ECO:

MAKE ME BIO:

NCLA:

NEVE COSMETICS:


Firmy cruelty free, które również mają w ofercie balsamy do ust to też  np. NacomiFridge oraz Mokosh, ale niestety ich skład nie jest wegański.

Jaki balsam do ust lubicie najbardziej? 

Miłego dnia!
EwaZobacz też:


*Część linków w tym poście to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli kupisz coś po kliknięciu w podany odnośnik, dostanę z tego tytułu niewielką prowizję. Cena produktów nie ulegnie zmianie. To nie jest wpis sponsorowany.
Copyright © Happy Rabbit , Blogger