WEGAŃSKIE I CRUELTY FREE DEZODORANTY I ANTYPERSPIRANTY - LISTA 2021Wiadomo, że dezodoranty i antyperspiranty są bardzo podstawowymi kosmetykami, a takich zwykle zużywamy najwięcej, więc warto wybrać opcję wegańską i cruelty free.
Przygotowałam listę ponad 180 wegańskich dezodorantów i antyperspirantów produkowanych przez fimy niemające powiązań z testami na zwierzętach. 

Żadna z niżej wymienionych firm nie ma powiązań z testami na zwierzętach, spełnia moje oraz stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa wymagania cruelty free, czyli:

  • Nietestowanie gotowych kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji; 
  • Niezlecanie testów na zwierzętach innym podmiotom; 
  • Nietestowanie na zwierzętach składników produktów i niezlecanie takich testów; 
  • Sprawdzanie całościowej polityki dostawców surowców i posiadanie oświadczeń potwierdzających, że nie przeprowadzają oni żadnych testów na zwierzętach i nie zlecają żadnych testów na zwierzętach;
  • Nieobecność na rynku chińskim (z wyjątkiem Hongkongu); 
  • Brak powiązań z firmami, które nie spełniają powyższych kryteriów


Wszystkie z nich zostały sprawdzona przeze mnie, Stowarzyszenie Kosmetyki Bez OkrucieństwaKasię PINK MINK Studio lub Logical Harmony


Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 

Dezodorant czy antyperspirant?

Najogólniej mówiąc celem dezodorantu jest ukrycie zapachu potu a antyperspiranty hamują jego wydzielanie.
Dezodoranty zwykle zawierają substancje spowalniające rozwijanie się bakterii powodujących nieprzyjemny zapach, substancje zapachowe kamuflujące woń potu oraz często składniki pochłaniające wilgoć.
Antyperspiranty dzięki zawartości soli aluminium hamują wydzielanie potu, dodatkowo często zawierają dodatkową ochronę w postaci substancji antybakteryjnych i zapachowych. Niestety z powodu skomplikowanej technologii produkcji dezodorantów oraz antynaukowych mitów, na rynku mamy niewiele opcji od marek niemających powiązań z testami na zwierzętach.🦄 Jednorożcem zaznaczyłam firmy, które są słabo dostępne w Polsce, ale można je zamówić z zagranicznych sklepów internetowych, bywają też w TK Maxx.

4ORGANIC:

🦄 ACURE:

ALTERRA:

ALVERDE:

🦄 AUBREY ORGANICS:

AUNA:

BEBIO:

BIOLINE:

BOSPHAERA:

🦄 CRYSTAL BODY DEODORANT:

🦄 DESERT ESSENCE:

ECO BY SONYA:

FRIDGE:

GOSH:

🦄 HERBAN COWBOY:

🦄 HERRITAGE STORE:

ISANA:

🦄 NOW FOODS:

PONY HUTCHEN:

PURITE:

SENKARA:

WELEDA:


Jak zwykle mam nadzieję, że ta lista wegańskich dezodorantów i antyperspirantów Wam się przyda :) 

Miłego dnia!
Ewa

               
Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit


Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie, Justynie, Danieli, Klaudii oraz Julii :)

Zobacz też:


*Część linków w tym poście to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli kupisz coś po kliknięciu w podany odnośnik, dostanę z tego tytułu niewielką prowizję. Cena produktów nie ulegnie zmianie. To nie jest wpis sponsorowany.
Copyright © Happy Rabbit , Blogger