WEGAŃSKIE I CRUELTY FREE FILTRY PRZECIWSŁONECZNE 2021

Mamy już lato, więc jak co rok, zapraszam Was na aktualną listę wegańskich kremów z filtrem przeciwsłonecznym, które są dostępne w Polsce lub bez większych problemów można je zamówić z zagranicznych sklepów internetowych.
Mam nadzieję, że nie muszę Wam przypominać, że ochronę przeciwsłoneczną powinniśmy stosować cały rok. 

Dlaczego warto stosować ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok?

👉 95% promieniowania docierającego do Ziemi to UVA. Przed nim nie chronią nas chmury czy większość szyb, jesteśmy na niego narażeni przez cały rok i całą dobę
👉 Promieniowanie UVA dociera do skóry właściwej i powoduje fotostarzenie się skóry oraz przyczynia się do jej nowotworów 
👉Gdy spadnie śnieg jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na promieniowanie UVA i UVB, ponieważ biały śnieg ma wysoki parametr albedo (stosunek natężenia promieniowania odbitego od padającego). Oznacza to, że śnieg działa podobnie do lustra i odbija ok. 70-80% promieni UV

Więc jaki filtr wybrać?

W Europie rzadko znajdziemy oznaczenia PPD ( np. PA+) na kosmetykach, a większość firm azjatyckich gdzie jest to powszechniejsze nie spełnia moich kryteriów braku powiązań z testami na zwierzętach stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa (właściwie spełnia je tylko jedna koreańska marka - Krave Beauty).
W Unii Europejskiej wybierajmy kremy z jak największym faktorem SPF (ochrony przed UVB), ponieważ gdy mają znaczek UVA w okręgu, możemy być pewni, że ich ochrona przeciw UVA to co najmniej 1/3 faktora SPF 😉 W związku z tym najlepsza opcją są produkty z SPF 50.

Na liście znajdują się produkty o faktorze powyżej SPF30, ponieważ uważam, że niższa ochrona jest za niska jeśli chodzi o ochronę przeciw promieniowaniu UVA. 


Ile kremu z filtrem nakładać na skórę?


Aby produkty z filtrem miały szansę działać poprawnie i zapewnić nam deklarowaną przez producentów ochronę, należy je nakładać w dużej ilości - 2 mg/cm2 skóry. Kosmetyki nałożone cienką warstwą daje bardzo niską ochronę (mimo, że na opakowaniu jest informacja o SPF 50). 

Jak obliczyć odpowiednią ilość? Polecam rewelacyjny wpis na bloga racjapielegnacja.pl na ten temat!

Z tego powodu wszelkie mgiełki, kremy BB/CC/DD, pudry i podkłady zawierające filtry przeciwsłoneczne używane samodzielnie nie dają nam odpowiedniej ochrony. Mogą one jedynie stanowić dodatkową ochronę. Lista jest aktualnie dostępna wyłącznie w ebooku LATO.

Katalog LATO to zbiór wegańskich i cruelty free kosmetyków na wakacje - znajdziesz w nim wszystkie dostępne w Polsce filtry SPF 30 i SPF 50, produkty po opalaniu, żele aloesowe, samoopalacze i balsamy brązujące i rozświetlacze do ciała. Ponad 220 produktów!

Link do sklepu - https://tiny.pl/9qg4t

Copyright © Happy Rabbit , Blogger