niedziela, 10 maja 2020

WEGAŃSKIE I CRUELTY FREE FILTRY PRZECIWSŁONECZNE 2020
Mamy już lato, więc jak co rok, zapraszam Was na aktualną listę wegańskich kremów z filtrem przeciwsłonecznym, które są dostępne w Polsce lub bez większych problemów można je zamówić z zagranicznych sklepów internetowych.
Mam nadzieję, że nie muszę Wam przypominać, że ochronę przeciwsłoneczną powinniśmy stosować cały rok. 


Dlaczego warto stosować ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok?
👉 95% promieniowania docierającego do Ziemi to UVA. Przed nim nie chronią nas chmury czy szyby, jesteśmy na niego narażeni przez cały rok i całą dobę
👉 Promieniowanie UVA dociera do skóry właściwej i powoduje fotostarzenie się skóry oraz przyczynia się do jej nowotworów 
👉Gdy spadnie śnieg jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na promieniowanie UVA i UVB, ponieważ biały śnieg ma wysoki parametr albedo (stosunek natężenia promieniowania odbitego od padającego). Oznacza to, że śnieg działa podobnie do lustra i odbija ok. 70-80% promieni UVWięc jaki filtr wybrać?
W Europie rzadko znajdziemy oznaczenia PPD ( np. PA+) na kosmetykach, a większość firm azjatyckich gdzie jest to powszechniejsze nie spełnia moich kryteriów braku powiązań z testami na zwierzętach stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa (właściwie spełnia je tylko jedna koreańska marka - Krave Beauty).
W Unii Europejskiej wybierajmy kremy z jak największym faktorem SPF (ochrony przed UVB), ponieważ gdy mają znaczek UVA w okręgu, możemy być pewni, że ich ochrona przeciw UVA to co najmniej 1/3 faktora SPF 😉 W związku z tym najlepsza opcją są produkty z SPF 50Żadna z niżej wymienionych firm nie ma powiązań z testami na zwierzętach, spełnia moje oraz stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa wymagania cruelty free, czyli:
 • Nietestowanie gotowych kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji; 
 • Niezlecanie testów na zwierzętach innym podmiotom; 
 • Nietestowanie na zwierzętach składników produktów i niezlecanie takich testów; 
 • Sprawdzanie całościowej polityki dostawców surowców i posiadanie oświadczeń potwierdzających, że nie przeprowadzają oni żadnych testów na zwierzętach i nie zlecają żadnych testów na zwierzętach;
 • Nieobecność na rynku chińskim (z wyjątkiem Hongkongu); 
 • Brak powiązań z firmami, które nie spełniają powyższych kryteriów

Wszystkie z nich zostały sprawdzona przeze mnie, Stowarzyszenie Kosmetyki Bez OkrucieństwaKasię PINK MINK Studio lub Logical Harmony

Jak zwykle - lista jest ułożona w kolejności alfabetycznej :)Dodam jeszcze, że aby produkty z filtrem miały szansę działać poprawnie i zapewnić nam deklarowaną przez producentów ochronę, należy je nakładać w dużej ilości. Na samą twarz powinno to być ok. 1.5 ml! Kosmetyki nałożone cienką warstwą daje bardzo niską ochronę (mimo, że na opakowaniu jest informacja o SPF 50). 
Z tego powodu wszelkie mgiełki, kremy BB/CC/DD, pudry i podkłady zawierające filtry przeciwsłoneczne używane samodzielnie nie dają nam odpowiedniej ochrony. Mogą one jedynie stanowić dodatkową ochronę. 


🦄 MINERAL FUSION:

  PHARMACERIS:

   SOL DE JANEIRO:

   SUNOZON:

   ULTRASUN:

    Aha, i pamiętajcie, że żaden olej, ani z pestek malin, ani z marchwi, ani żaden inny NIE SĄ STABILNYMI FILTRAMI PRZECIWSŁONECZNYMI. Ich "właściwości" nie są w żaden sposób potwierdzone. Być może w idealnych warunkach laboratoryjnych wykazały jakąś ochronę przeciw promieniom UVB, ale ma to mało wspólnego z prawdziwym życiem. Oleje bardzo łatwo tracą swoje właściwości i wystarczy nieodpowiednie przechowywanie lub transport by straciły swoje "filtry".

    Miłego dnia!


    Zobacz też:
    *To nie jest wpis sponsorowany, ale zawarte są w nim linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli kupisz coś po kliknięciu w podany odnośnik, dostanę z tego tytułu niewielką prowizję. Cena produktów nie ulegnie zmianie.

    2 komentarze:

    1. Czy są jakieś informacje na temat opakowań tych kosmetyków? Chciałabym kupić coś w kartonie, szkle lub bez opakowania :)

     OdpowiedzUsuń

    Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

    Copyright © 2016 Happy Rabbit , Blogger