CZY THE ORDINARY / DECIEM TESTUJE NA ZWIERZĘTACH?

Deciem oraz ich linia produktów The Ordinary to w ostatnich latach jedna z najpopularniejszych firm kosmetycznych. Specjalizują się w produkcji kosmetyków do pielęgnacji twarzy (choć ostatnio wypuszczają też linie o innym przeznaczeniu) zawierających nowoczesne składniki o udowodnionym naukowo działaniu i wysokich stężeniach.

Wiele z Was pyta czy The Ordinary jest cruelty free? Czy Deciem testuje na zwierzętach? W tym poście znajdziecie wszystkie informacje i wyjaśnienie sytuacji tej firmy. 


Czy Deciem / The Ordinary testuje na zwierzętach?

Nie. Żadne kosmetyki produkowane przez Deciem: linie The Ordinary, NIOD, Hylamide, The Chemistry Brand, Abnomaly, Loopha oraz HIF nie są testowane na zwierzętach ani przez firmę ani na jej zlecenie.

Marka została zweryfikowana przez największe niezależne źródło amerykańskich i ogólnoświatowych firm cruelty free, czyli Logical Harmony!

Czy kosmetyki Deciem / The Ordinary są sprzedawane w Chinach?

Nie, żadne produkty firmy nie są sprzedawane stacjonarnie na rynku chińskim.

Stacjonarna sprzedaż kosmetyków w Chinach kontynentalnych wiąże się ze zgodą firmy na testowanie ich produktów na zwierzętach. Więcej aktualnych informacji na ten temat znajdziecie m. in TUTAJ

Czy Deciem / The Ordinary należy do koncernu mającego powiązania z testami na zwierzętach?

I tu zaczynają się problemy wielu osób z tą marką. 
Deciem nie została wykupiona w całości przez żaden koncern mający powiązania z testami na zwierzętach lecz w 2017 roku Estee Lauder wykupił 28% udziałów marki.
W 2021 roku EL zapowiedziało zwiększenie swoich udziałów do 76%, a w ciągu 3 lat wykupić całość marki.

Czy Deciem / The Ordinary jest cruelty free?

Nie ma jednej oficjalnej definicji cruelty free, każdy może definiować ten termin zgodnie z własnymi kryteriami.
Wiem, że wielu z Was nie chce finansowo wspierać koncernów mających powiazania z testami na zwierzętach jak Estee Lauder, ja również unikam takich marek. Każdy musi indywidualnie przemyśleć czy chce wspierać takie firmy swoimi pieniędzmi. 
Wiele produktów The Ordinary ma alternatywy od firm bez takich powiązań, które w najbliższym czasie pokażę Wam w nowej serii postów na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/


Mam nadzieję, że post o powiązaniach Deciem / The Ordinary z testami na zwierzętach Wam się przydał!

Miłego dnia!
Ewa


Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit


Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie, Justynie, Danieli i Klaudii:)


Zobacz też:Copyright © Happy Rabbit , Blogger