CZY MAYBELLINE TESTUJE NA ZWIERZĘTACH W 2021 ROKU?


Na podstawie wielu rozmów z Wami i wielu wiadomości z pytaniami jakie do mnie wysyłacie doszłam do wniosku, że na blogu w najbliższym czasie pojawi się wiele podstawowych informacji o statusach cruelty free popularnych w Polsce firm kosmetycznych. O wielu z nich nic nie wiem, ale jeśli wiem to w kolejnych miesiącach na blogu pojawi się dedykowany post!


Jako moją dzisiejszą "ofiarę" wczoraj w ankiecie na Instagramie (zapraszam  https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/) wybraliście bardzo popularną markę makijażową Maybelline

Tę firmę zna chyba każdy, ma ona szafę w większości drogerii. Przyjrzyjmy się szczegółom powiązań marki Maybelline z testami na zwierzętach.


Czy kosmetyki Maybelline są testowane na zwierzętach? 

Tak. Kosmetyki Maybelline są sprzedawane w Chinach, gdzie testowanie na zwierzętach kosmetyków importowanych podczas rejestracji i sprzedawanych w tym kraju jest prawnie wymagane (z wyjątkiem Hongkongu, więcej informacji o regulacjach prawnych obowiązujących w Chińskiej Republice Ludowej znajdziecie TUTAJ). 
Marka zna obowiązujące tam prawo, świadomie wyraża zgodę na testowanie kosmetyków Maybelline na zwierzętach oraz swoimi pieniędzmi dokłada się do systemu finansującego te testy. 

Czy Maybelline testuje na zwierzętach? 

Nie, firma deklaruje, że obecnie samodzielnie nie przeprowadza testów na zwierzętach kosmetyków oraz składników.

Czy Maybelline ma wpływ na testowanie swoich kosmetyków na zwierzętach? 

Tak, firma zna prawo na rynkach gdzie sprzedaje swoje produkty i świadomie decyduje się na obecność tam, dzięki czemu zarabia ogromnie pieniądze. Umyślnie zgadza się aby jej produkty były tam testowane na zwierzętach oraz płaci za te testy. 

Czy Maybelline weryfikuje dostawców surowców, podwykonawców pod kątem testów na zwierzętach?

Tego nie wiemy, nie znalazłam żadnych informacji na ten temat.

Czy Maybelline należy do koncernu mającego powiązania z testami na zwierzętach?

Tak, Maybelline należy do koncernu L'Oreal. Więcej o statusie cruelty free L'Oreal możesz przeczytać TUTAJ


Mam nadzieję, ten wpis rozjaśnił Wam sytuację i powiązania firmy Maybelline z testami na zwierzętach są dla Was jasne :)


Miłego dnia! 

Ewa

Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit


Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie, Annie, Justynie, Danieli, Martynie, Alicji i Agnieszce.


Zobacz też:
Copyright © Happy Rabbit , Blogger