CZY MAC TESTUJE NA ZWIERZĘTACH?


Marka MAC COSMETICS wywodzi się z Kanady i jest jedną z największych firm makijażowych na świecie, od kilku lat ich salony pojawiają się również w Polsce. Czy MAC testuje na zwierzętach i jest cruelty free?


Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 

Szukasz CRUELTY FREE kosmetyków?

W ebookach Happy Rabbit znajdziesz wyprawkę na każdą okazję!

💚Wegańskie i cruelty free kosmetyki w Rossmannie
💚Wegańska i cruelty free pielęgnacja włosów
💚Cruelty free DOMCZY KOSMETYKI MAC SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH? 

Tak, kosmetyki MAC są sprzedawane stacjonarnie w Chinach, więc świadomie wyraża zgodę na testy na zwierzętach.
Na swojej stronie internetowej dość mocno manipulują nie przyznając tego wprost. Piszą tylko o tym, że chińskie władze wymagają testów na zwierzętach a oni "kochają swoich fanów" stamtąd i nie chcą ich wykluczać. I przy okazji zarabiać tam ogromne pieniądze. 

CZY MAC MA WPŁYW NA TESTOWANIE SWOICH KOSMETYKÓW NA ZWIERZĘTACH? 

Oczywiście. Głównym celem istnienia firm jest zarabianie pieniędzy, wchodząc na rynek chiński, gdzie obowiązkowe testy na zwierzętach nie są żadną tajemnicą, firma świadomie się na to zgadza.

CZY MAC TESTUJE NA ZWIERZĘTACH? 

Firma twierdzi, że samodzielnie nie przeprowadza testów na zwierzętach. Nie zmienia to faktu, że wyraża zgodę na testy swoich kosmetyków na zwierzętach by zarabiać więcej pieniędzy.


CZY SKŁADNIKI KOSMETYKÓW MAC SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH?

Nie mamy informacji.

CZY MAC NALEŻY DO KONCERNU MAJĄCEGO POWIĄZANIA Z TESTAMI NA ZWIERZĘTACH?


Tak, MAC należy do Estee Lauder.

CZY MAC JEST CRUELTY FREE?

Dla mnie nie, ponieważ marka ma powiązania z testami na zwierzętach.


Jak widzicie MAC jest firmą mającą powiązania z testami na zwierzętach, w związku z czym nie spełnia kryteriów ani moich, ani Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa.


Mam nadzieję, że teraz sytuacja jest jasna. 
Miłego dnia! 
Ewa

Lista powstała dzięki wsparciu moich Patronów i Patronek na Patronite! Na https://patronite.pl/HappyRabbit możesz do nich dołączyć lub niezobowiązująco wspomóc moją działalność na https://buycoffee.to/happyrabbit💓


Zobacz też:
Copyright © Happy Rabbit , Blogger