JAK ZACZĄĆ KUPOWAĆ KOSMETYKI CRUELTY FREE?


Jak zacząć kupować kosmetyki cruelty free?

Lekko nie jest, ale przygotowałam 5 rad, które mogą Wam ułatwić racjonalne przeprowadzanie zmian.


Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 


1. BEZ SPINY

Rozumiem, że zapał neofity często skłania mózg do radykalnych rozwiązań, ciężko po np. obejrzeniu zdjęć z laboratoriów nie czuć obrzydzenia aplikując na siebie krem firmy mającej powiązania z testami na zwierzętach. Przez około sześć lat aktywności, i w Happy Rabbit, i w wegańskich grupach widziałam tego dużo. Tylko niestety zwykle nowo radykalnie zapalone do idei osoby, które nawet sprawdzały czy w mydło i papier toaletowy w publicznych kibelkach są cruelty free, szybko rezygnowały, to je przytłaczało albo znajdywały nowe zainteresowania, którym się oddawały w 100%. 


2. STOPNIOWO

Nie wyrzucaj wszystkich nie cruelty free kosmetyków jakie masz! To marnotrawstwo zasobów i Twoich pieniędzy a firmy mające powiązania z testami mają to gdzieś, ponieważ one już zarobiły. Dodatkowo nagła zmiana całej lub większości pielęgnacji nie jest najlepsza dla skóry.

Powoli, w wolnym czasie sprawdź, które z posiadanych kosmetyków są produkowane przez firmy cruelty free, a które nie. Gdy skończy Ci się jakiś kosmetyk marki mającej powiązania z testami poszukaj alternatywy.


3. NIE DA SIĘ? TO TRUDNO

Nie zawsze się da wyeliminować wszystkie kosmetyki od firm mających powiązania z testami na zwierzętach. Są różne choroby skóry czy alergie przy których testowanie nowości zamiast używania produktu, który od lat pomaga, może zaszkodzić. Albo w przypadku ulubionych perfum jeśli zapach jest dla Ciebie bardzo istotną sprawą w życiu. 

Nic na siłę, może się kiedyś uda, a na razie rób co się da w ramach swoich możliwości.

Chciałabym by brak możliwości wymiany szamponu lub kremu na opcję bez okrucieństwa z powodu choroby skóry Cię nie zniechęcił do próby szukania alternatyw innych kosmetyków, na przykład do makijażu.


4. POSZERZAJ WIEDZĘ

Zaczynając nie musisz poświęcić miesiąca by nauczyć się rozwiązań prawnych z każdego kraju na świecie i wszystkich składników odzwierzęcych. Tutaj też działaj powoli, zacznij od podstaw i sprawdzenia źródeł wiedzy o markach cruelty free:


5. UŁATWIAJ SOBIE ŻYCIE

Nikt nie jest w stanie zapamiętać tych wszystkich firm oraz tysięcy wegańskich i CF kosmetyków dostępnych w sklepach. Zdradzę Wam sekret - ja też ich nie pamiętam.

Korzystaj z list na blogu, postów w grupie Kosmetyki Bez Okrucieństwa oraz moich ebooków, które są zrobione tak by MAKSYMALNIE UŁATWIAŁY ŻYCIE!


Do tej pory wypuściłam trzy:

💚 Wegańskie i cruelty free kosmetyki w Rossmannie - znajdziesz w nim ponad 1500 wegańskich kosmetyków od firm niemających powiązań z testami na zwierzętach ułożone kategoriami.

💚 Cruelty free DOM, czyli wszystkie dostępne w Polsce sprzątania, prania, świeczki i inne zapachy do domu!

💚 Wegańska i cruelty free pielęgnacja włosów - połączenie części teoretycznej z wiedzą o świadomej pielęgnacji włosów z katalogiem wszystkich dostępnych w Polsce wegańskich i CF kosmetyków do włosów. To największy projekt nad jakim w życiu pracowałam i jestem z niego ogromnie dumna.


Wszystkie ebooki są w formacie PDF więc możesz ich używać na smartfonie, komputerze lub tablecie. Możesz też szybko wyszukiwać produkty stojąc przy półce w sklepie - wystarczy, że w lupkę wpiszesz nazwę firmy lub kosmetyku. I od razu wiesz, czy firma spełnia moje kryteria braku powiązań z testami na zwierzętach i czy produkt ma wegański skład. Proste, prawda?


Mam dla Was promocję na moje ebooki!

Teraz wszystkie są -20%!



Copyright © Happy Rabbit , Blogger