WEGAŃSKIE I CRUELTY FREE PASTY DO ZĘBÓW / LISTA 2020Pasty do zębów potrzebuje każdy, dlatego możecie się dziwić, dlaczego ponad dwa lata zwlekałam z przygotowaniem listy wegańskich i nietestowanych na zwierzętach past do zębów. No cóż, nie chcę polecać Wam produktów, które w mojej (i każdego dentysty, u którego byłam przez 25 lat) mogą nam szkodzić. Dla jasności - piszę o pastach do zębów BEZ fluoru. Ja nie używam takich past, nie polecam ich i nie radzę Wam ich używania (z wyjątkiem osób uczulonych na fluor), ale wiem, że gdybym je pominęła na liście pojawiłoby się mnóstwo pytań, skarg i zażaleń. Tym bardziej, że większość firm cruelty free dostępnych na naszym rynku pozycjonuje się w kategorii "kosmetyków naturalnych" i z powodu nastawienia części ich grupy odbiorców nie stosuje fluoru. 
W związku z tym, obok każdej pasty do zębów bez fluoru umieściłam ostrzeżenie "uwaga! nie zawiera fluoru", mam nadzieję, że pomoże Wam to w wyborze. 

Jak zawsze na liście są jedynie firmy, które spełniają moje wymagania odnośnie statusu cruelty free i zostały sprawdzone przeze mnie, Kasię z Pink Mink Studio bądź Logical Harmony :)


AKTUALIZACJA 15-09-2020


🦄 Jednorożcem zaznaczyłam firmy, które są słabo dostępne w Polsce, ale można je zamówić z zagranicznych sklepów internetowych, bywają też w TK Maxx.


 🦄 AUROMERE:
ALTERRA:
 🦄 DESERT ESSENCE:
EXPERT ON  (Torf Corporation):
GREEN PEOPLE:
 🦄 INTELCALC (Torf Corporation):
NATURE ON (Torf Corporation):
 🦄 NOW FOODS:
PROKUDENT:
TOŁPA (Torf Corporation):

Które wegańskie pasty do zębów z tej listy możecie polecić?

Miłego dnia!
Ewa

Zobacz też:

*Część linków w tym poście to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli kupisz coś po kliknięciu w podany odnośnik, dostanę z tego tytułu niewielką prowizję. Cena produktów nie ulegnie zmianie. To nie jest wpis sponsorowany.
Copyright © Happy Rabbit , Blogger