WEGAŃSKIE & CRUELTY FREE SZAMPONY W KOSTCE
Szampony w kostce są coraz bardziej popularne na naszym rynku kosmetycznym, szczególnie w kręgach osób zainteresowanych zero / less waste. Jest ich coraz więcej w sklepach.

Firmy kosmetyczne oferują dwa typy produktów - szampony, gdzie substancjami myjącymi są detergenty, oraz mydła (często mylnie nazywane szamponami), które są tłuszczami zmydlonymi wodorotlenkiem sodu bądź potasu. Przez to, że często producenci lub sklepy wprowadzają klientów w błąd, zawsze trzeba weryfikować skład kosmetyku aby zobaczyć z czym mamy do czynienia.

Na liście są szampony i mydła w kostce, które mają wegański skład i są produkowane przez firmy spełniające kryteria cruelty free moje oraz stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa


Jest sporo firm, które robią takie kosmetyki, ale niestety nie mamy pewności, że nie mają powiązań z testami na zwierzętach, ponieważ albo jeszcze nie zdążyłyśmy ich sprawdzić (bo ta lista jest długa), albo nie odpowiedziały na nasze pytania w tej sprawie, albo tych kryteriów z różnych powodów nie spełniają.

Nasze wymagania odnośnie braku powiązań z testami na zwierzętach to:
  1. Nietestowanie gotowych kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji; 
  2. Niezlecanie testów na zwierzętach innym podmiotom; 
  3. Nietestowanie na zwierzętach składników produktów i niezlecanie takich testów; 
  4. Sprawdzanie całościowej polityki dostawców surowców i posiadanie oświadczeń potwierdzających, że nie przeprowadzają oni żadnych testów na zwierzętach i nie zlecają żadnych testów na zwierzętach;
  5. Nieobecność na rynku chińskim (z wyjątkiem Hongkongu i Macau); 
  6. Brak powiązań z firmami, które nie spełniają powyższych kryteriów🦄 Jednorożcem zaznaczyłam firmy, które są słabo dostępne w Polsce, ale można je zamówić z zagranicznych sklepów internetowych, bywają też w TK Maxx.

🦄 ACURE:

AJEDEN:

SOAP SZOP:Kilka firm oferuje też mydła do włosów, często mylnie nazywane szamponami. Ja ich nie polecam bo wszystkie mydła są silnymi zasadami mającymi silne pH, które jest bardzo niezdrowe i dla włosów i skóry głowy/

AJEDEN:

MYDLARNIA CZTERY SZPAKI:Koniecznie dajcie znać, które z tych wegańskich i cruelty free szamponów w kostce polecacie 😀


Miłego dnia!

Ewa *Część linków w tym poście to linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli kupisz coś po kliknięciu w podany odnośnik, dostanę z tego tytułu niewielką prowizję. Cena produktów nie ulegnie zmianie. To nie jest wpis sponsorowany.

Copyright © Happy Rabbit , Blogger