CZY CERAVE TESTUJE NA ZWIERZĘTACH?

 


W ostatnich miesiącach widziałam wzrost pytań o tę markę o kilkaset procent, więc  przyszedł czas na wpis o jej polityce dotyczącej testów na zwierzętach, tym bardziej, że na swojej oficjalnej stronie internetowej wprowadzają mniej świadomych klientów w błąd.


Czy CeraVe testuje na zwierzętach? Czy to firma cruelty free?


Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 


Szukasz CRUELTY FREE kosmetyków?

W ebookach Happy Rabbit znajdziesz wyprawkę na każdą okazję!

💚Wegańskie i cruelty free kosmetyki w Rossmannie
💚Wegańska i cruelty free pielęgnacja włosów
💚Cruelty free DOM
CZY KOSMETYKI CERAVE SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH? 

Tak, zgodnie ze świadomą decyzją firmy są sprzedawane w Chinach kontynentalnych, gdzie testowanie na zwierzętach większości kosmetyków importowanych podczas rejestracji lub/i sprzedawanych stacjonarnie w ramach post market testing jest obowiązkowe.


Co dziwne jak na tak dużą firmę należącą do wielkiego koncernu, w FAQ na swojej stronie wprowadzają klientów w błąd. Jak?

Zwykle firmy stosują różne triki pisząc np, "My nie testujemy na zwierzętach", gdzie najistotniejsze jest to słowo "MY", bo wtedy nie kłamią jeśli ich produkty są testowane za ich zgodą przez inne podmioty (a same firmy kosmetyczne z przyczyn marketingowych już raczej testów nie przeprowadzają).

W przypadku CeraVe albo nie zmienili tej części FAQ po wejściu do Chin, albo pisał to ktoś kto nie ogarnia, albo świadomie wprowadzają klientów w błąd.Zobaczcie - na pytanie o to, czy produkty SĄ testowane na zwierzętach odpowiadają, że nie SĄ. A to jest duuuże naciągnięcie faktów, ponieważ prawo w Chińskiej Republice Ludowej odnośnie obowiązkowych testów jest IDENTYCZNE dla wszystkich firm. Tym bardziej, że według mojego śledztwa CeraVe weszła na tamten rynek w 2019 roku (link), czyli na długo przed lekkim złagodzeniem regulacji rejestracji kosmetyków, które miało miejsce w maju 2021.


CZY CERAVE TESTUJE NA ZWIERZĘTACH? 

Nie, firma deklaruje, że obecnie samodzielnie nie przeprowadza testów na zwierzętach.


CZY CERAVE NALEŻY DO KONCERNU MAJĄCEGO POWIĄZANIA Z TESTAMI NA ZWIERZĘTACH?

Tak, CeraVe należy do koncernu L'Oreal. Więcej o statusie cruelty free L'Oreal możesz przeczytać TUTAJ.


CZY SKŁADNIKI KOSMETYKÓW CERAVE SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH?

Odnośnie testów składników przez samą firmę nie mamy jasności - z jednej strony nie znalazłam żadnej informacji na ten temat wychodzącej od nich, z drugiej L'Oreal deklaruje, że nie przeprowadzają takich testów.

Nie wiemy czy składniki kosmetyków CeraVe nie są testowane na zwierzętach przez inne podmioty oraz czy firma weryfikuje producentów/dostawców surowców pod tym kątem. 


CZY CERAVE MA WPŁYW NA TESTOWANIE ICH KOSMETYKÓW NA ZWIERZĘTACH?

Oczywiście, sprzedaż kosmetyków w Chinach jest świadomą decyzją firm, które znają konsekwencje obecności na tym rynku. Nikt ich nie zmusza do sprzedaży w tym kraju i tym i zarabiania tam pieniędzy.


CZY CERAVE JEST CRUELTY FREE?

Dla mnie nie, ponieważ marka ma powiązania z testami na zwierzętach.Mam nadzieję, że teraz sytuacja jest jasna. 
Miłego dnia! 
Ewa

Post powstał dzięki wsparciu moich Patronów i Patronek na Patronite! Na https://patronite.pl/HappyRabbit możesz do nich dołączyć lub niezobowiązująco wspomóc moją działalność na https://buycoffee.to/happyrabbit💓


Zobacz też:Copyright © Happy Rabbit , Blogger