BIOAMARE / MASKA ALGOWA DO TWARZY PRZECIWTRĄDZIKOWA - PRZECIWZAPALNA / RECENZJA


Ostatnio trafiam na wiele dobrych kosmetyków. Jednym z nich okazała się maska algowa do twarzy przeciwtrądzikowa z Bioamare. Te kosmetyki są dostępne w Tesco i produkuje je ta sama firma, która robi Nacomi i Biolove.
Ciekawostką jest to, że ta maska ma identyczny skład jak jedna z masek Nacomi, nie wiem czy proporcje składników są identyczne.

Jest to maska w proszku, którą należy rozrobić z odpowiednią ilością wody. Według producenta 20g proszku trzeba wymieszać z 60 ml wody, ale wtedy ta maseczka wystarczyła by na dwa użycia. Ja używałam mniej więcej 2-3 łyżek proszku i stopniowo dolewałam wody demineralizowanej, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
Radzę nakładać jednolitą, dość grubą warstwę na skórę, ponieważ wtedy łatwiej się ją ściąga. Mi wystarczyła na 4 użycia.


Przejdźmy do jej działania. Bardzo lubię ten produkt. Producent obiecuje, że dzięki zawartości ekstraktu z drzewa herbacianego, maska niweluje powstawanie wyprysków, a składniki alg uzupełniają wszelkie niedobory, które mogą pojawić się w strukturze skóry.
Według mnie ta maska ma przede wszystkim działanie przeciwzapalne i rewelacyjnie łagodzi wypryski. Mam regularnie dwa spore wysypy w miesiącu i ten produkt bardzo mi pomaga w jego łagodzeniu. Niedoskonałości są mniej czerwone, mniej bolą i szybciej się goją. Po ściągnięciu maski twarz jest delikatnie oczyszczona, wygładzona i odświeżona. Naprawdę polecam!

W ten weekend muszę podjechać do Tesco po nowe opakowanie maski algowej z Bioamare :)

Co myślicie o tej firmie? Ja mam ochotę wypróbować więcej produktów :)

Miłego dnia!

Copyright © Happy Rabbit , Blogger