TOŁPA JEST CRUELTY FREE? TORF CORPORATION TESTUJE NA ZWIERZĘTACH LEKI?

Dzisiejszy wpis jest wynikiem mojego researchu i korespondencji z Torf Corporation. Jak część z Was wie, od jakiegoś czasu wątpiłam w internetową legendę, która mówi o tym, że ta firma produkuje kosmetyki cruelty free, ale testuje na zwierzętach leki i od dawna bardzo chciałam wyjaśnić sytuację.


Zacznę od tego, że wszystkie kosmetyki produkowane przez Torf Corporation (Tołpa, Ultra Soft, Intel Calc, DentaFix, Dntica i Private Label) nie są testowane na zwierzętach i spełniają wszystkie warunki, które wypisałam w poście TESTY NA ZWIERZĘTACH / KOSMETYKI WEGAŃSKIE / WERYFIKACJA FIRM.

Torf Corporation ma w nazwie dopisek "Fabryka leków" i to może być mylące. Wiele lat temu Stanisław Tołpa badał torf, który miał być lekiem na raka (jest sporo artykułów na ten temat w internecie) ale nie wyszło.
Od lat firma nie ma w ofercie żadnego leku - produkuje jedynie suplement diety Immuno Complex, który nie jest wyrobem medycznym i nie jest testowany na zwierzętach.

Tak, podejrzewam, że w czasie badań nad leczeniem nowotworów były prowadzone testy na zwierzętach, ale to było jakieś 30-40 lat temu. W tym momencie Torf Corporation jest dla mnie firmą cruelty free.

Bardzo zależało mi na wyjaśnieniu sytuacji z tą firmą bo im dłużej robiłam research, tym bardziej wątpiłam w to, że mają w ofercie produkty, które muszą być testowane na zwierzętach, szczególnie jeśli firmie zależy na tym, by być cruelty free. 


Miłego dnia!
Ewa 

PS. Za niedługo pojawi się lista odzwierzęcych składników, których używa ta firma i niewegańskich produktów Tołpy :)

Copyright © Happy Rabbit , Blogger