niedziela, 29 października 2017

CZY EVREE TESTUJE NA ZWIERZĘTACH A BASEL OLTEN PHARM WCHODZI DO CHIN?


Cześć!

Dzisiaj zmierzymy się ze statusem marek produkowanych przez Basel Olten Pharm, czyli Evree, Mincer Pharma, Buna, Neuronica, Solvea oraz Aeternum. 

Jak pewnie wiele z Was wie, wiosną, bodajże w marcu, pojawiło się kilka artykułów o planach wejścia koncernu na rynek chiński. Były to niewątpliwie wiarygodne informacje, ponieważ w artykułach cytowane były wypowiedzi prezesa Basel Olten Pharm. Mirosław Bryk mówił tam o tym, że otworzą w Chinach filię, a produkty znajdą się w chińskich sklepach już pod koniec 2017 roku. 
Na facebookowych grupach poświęconych kosmetykom cruelty free i wegańskim wybuchła burza, dlatego, że takie informacje automatycznie sprawiły, iż marki kojarzące się z dość etycznym podejściem, straciły swój status....

Jakiś czas temu napisała do mnie przedstawicielka Evree w sprawie ich zmiany planów. Porozmawiałam, standardowo dopytałam Basel Olten Pharm o szczegóły, dostawców i wszystkie inne ważne aspekty testów na zwierzętach. 
Hmmm... odpowiedzi na pytania pozwalają mi sądzić, że marki Evree, Mincer Pharma, Buna, Neuronica, Solvea i Aeternum są cruelty free. Dowiedziałam się, że zmienili plany i do czasu realnej zmiany prawa w Chińskiej Republice Ludowej nie będą wchodzić na tamten rynek. 
Dam im szanse. Wiele marek popełnia błędy (pamiętacie sprawę wejścia Ziaji do Chin sprzed kilku lat?) i ja się zawszę cieszę, gdy potrafią się do nich przyznać i wycofać się ze złych decyzji. 
Na zmianę prawa w Chinach się teraz nie zanosi. Pojawiają się nawet informacje o jego zaostrzeniu w przyszłym roku, więc jeśli jednak za jakiś czas znowu zaczną mówić o wejściu na ten rynek lub pojawiać się tam na jakiś targach to ich skreślę z mojej listy i będę miała bardzo duży problem z zaufaniem w przyszłości.

Na razie daję im szansę! 

Co myślicie o tej sytuacji?

Miłego dnia!
Ewa

5 komentarzy:

 1. Tak jak napisałaś - informacje w mediach były źródłowe i ciężko jest zrozumieć w jaki sposób poważna marka opowiada o solidnych planach w Chinach bez zrobienia podstawowego rozeznania tamtego rynku. Szczególnie, że informacje nie są tajne...
  Skoro spełaniają wszystkie warunki to ja też dam im kredyt zaufania, ale będę mocno obserwować tego producenta.
  Pozdrawiam ciepło,
  Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na tę chwilę stosuję evree do pielęgnacji cery naczynkowej i mi służy. Byłoby przykro, gdyby ich status się zmienił... Mam nadzieję, że tak się nie stanie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo proszę o krótką odpowiedz,czy firma Mincer pharma testuje swoje produkty na zwierzetach! Tak czy nie?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Copyright © 2016 Happy Rabbit , Blogger