CZY DRUNK ELEPHANT TESTUJE NA ZWIERZĘTACH?


Marka Drunk Elephant to nowość w polskich perfumeriach Sephora. Firma od kilku lat jest popularna w social mediach i na Youtube, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Z jednej strony firma stawia na wysokie stężenia substancji aktywnych, z drugiej próbuje się wpisać w trend "clean beauty" i uprawia nieprawdziwy marketing strachu (polecam tekst Lab Muffin o tym trendzie). Twierdzą, że sześć składników kosmetyków (SLS, olejków eterycznych, silikonów, "wysuszających" alkoholi, zapachów i barwników oraz filtrów chemicznych) przyczynia się do prawie wszystkich problemów skórnych, po ich wyeliminowaniu skóra się "resetuje" i wraca do "zdrowia". Bardzo naciągane, prawda? 

Nie neguje działania tych kosmetyków o ile są dobrze dobrane na konkretne problemy skórne, ale coraz bardziej irytuje mnie marketing strachu i dziwne, często bezsensowne teorie budujące ideologie firm kosmetycznych.

Przejdźmy do meritum tego wpisu, czyli powiązań Drunk Elephant z testami na zwierzętach. Czy Drunk Elephant jest cruelty free? 


Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 

Czy Drunk Elephant testuje na zwierzętach?

Nie, żadne kosmetyki ani składniki produktów Drunk Elephant nie są testowane na zwierzętach ani przez firmę ani na jej zlecenie, marka sprawdza dostawców surowców pod tym kątem.

Marka w 2019 roku została zweryfikowana jako niemająca powiązań z testami na zwierzętach przez największe niezależne źródło amerykańskich i ogólnoświatowych firm cruelty free, czyli Logical Harmony.


Czy kosmetyki Drunk Elephant są sprzedawane w Chinach?


Nie, żadne kosmetyki marki nie są sprzedawane stacjonarnie na rynku chińskim. Są dostępne w Hong Kongu, lecz tam testy na zwierzętach nie są wymagane prawnie oraz nie obowiązuje post market testing.

Czy Drunk Elephant należy do koncernu mającego powiązania z testami na zwierzętach?

Tak, Drunk Elephant należy do Shiseido. Shiseido ma powiązania z testami na zwierzętach.


Czy Drunk Elephant jest cruelty free?

Jak już wielokrotnie pisałam - na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć zgodnie z własnymi poglądami. Nie ma jednej definicji pojęcia "cruelty free".

Jednym z kryteriów działalności Happy Rabbit oraz Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa jest brak powiązań z koncernami mającymi powiązania z testami na zwierzętach więc nie znajdziecie wegańskich produktów na listach na blogu, prywatnie również nie będę kupować kosmetyków Drunk Elephant.


Mam nadzieję, że teraz powiązania Drunk Elephant z testami na zwierzętach są dla Was jasne.


Miłego dnia! 
Ewa


Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit


Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie, Justynie, Danieli i Klaudii:)

Zobacz też:Copyright © Happy Rabbit , Blogger