sobota, 10 kwietnia 2021

COCOLITA.PL / LISTA FIRM CRUELTY FREE 2021


Lista firm cruelty free w dość znanej i dużej drogerii internetowej Cocolita od dawna zasługiwała na aktualizację. Bardzo się cieszę, że asortyment etycznych firm również w tym sklepie jest coraz większy. Znajdziecie tam bardzo dużo wegańskich kosmetyków do pielęgnacji i do makijażu! 

Żadna z niżej wymienionych firm nie ma powiązań z testami na zwierzętach, spełnia moje oraz stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa wymagania cruelty free, czyli:
 • Nietestowanie gotowych kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji; 
 • Niezlecanie testów na zwierzętach innym podmiotom; 
 • Nietestowanie na zwierzętach składników produktów i niezlecanie takich testów; 
 • Sprawdzanie całościowej polityki dostawców surowców i posiadanie oświadczeń potwierdzających, że nie przeprowadzają oni żadnych testów na zwierzętach i nie zlecają żadnych testów na zwierzętach;
 • Nieobecność na rynku chińskim (z wyjątkiem Hongkongu); 
 • Brak powiązań z firmami, które nie spełniają powyższych kryteriów

Wszystkie z nich zostały sprawdzona przeze mnie, Stowarzyszenie Kosmetyki Bez OkrucieństwaKasię PINK MINK Studio lub Logical Harmony

Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 

Jak zwykle - lista jest ułożona w kolejności alfabetycznej

AKTUALIZACJA 6-04-2021

Które z tych firm cruelty free dostępnych w drogerii Cocolita lubicie najbardziej?

Miłego dnia!
Ewa


Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit

Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie, Annie, Justynie, Danieli, Martynie, Alicji i Agnieszce.


Zobacz też:13 komentarzy:

 1. Lista super, a na następny raz może Triny.pl?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj! Na początek chciałabym się dołączyć do poprzedniczek :) i podziękować za pracę którą wkładasz w prowadzenie tego bloga!!:))). To prawdziwa kopalnia wiedzy dla takich jak ja osób, czyli nie chcących krzywdzić zwierząt i pragnących kupować świadomie.
  Chciałabym się zapytać o polską markę Biotaniqe, dostępną w Rossmannie- czy jest cf? Uwielbiam te kosmetyki, moja cera naczynkowo-mieszana je pokochała, więc chciałabym się upewnić. Nie ma na ich temat informacji w necie, a kopałam długo:/ Chyba tylko na jednym blogu była wzmianka, że nie są testowane, ale jak jest naprawdę?
  Z góry dzięki za jakieś info
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Bardzo dziękuję za miłe słowa!
   Niestety nic nie wiem o Biotanique, ale dopisuję tę markę na listę firm do sprawdzenia :)

   Usuń
 3. Hej, kiedy doczekamy się pełnych list cf/ nie cf? Nie wiem jak mam namawiać znajomych do korzystania z produktów cf jak nie mogą znaleźć jednej konkretnej listy, a jak wiemy dużo osób jest zbyt leniwych żeby szukać po różnych miejscach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś będzie taka lista polskich marek, które sama sprawdziłam :) Marki amerykańskie i globalne koncerny są na LH :)

   Usuń
 4. Widzę, ze orientana sprzedaje krem z zenszeniem j sluzem ze slimaka to jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest marką wegańską, ale nie ma powiązań z testami na zwierzętach oraz ma sporo wegańskich składowo produktów :)

   Usuń
 5. Mintishop. Mimo, iż chyba większość asortymentu się pokrywa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wielu sklepach się pokrywa :) Będzie lista z Minti :)

   Usuń
 6. Ja jestem za aktualizacją starszych list :D Np. tej dotyczącej ekobieca.pl. Zbieram sobie marki do listy, ale muszę patrzeć na najnowsze posty, bo niestety szybko się przedawniają :/

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Copyright © 2016 Happy Rabbit , Blogger