CZY KOSMETYKI L'OREAL SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH W 2021 ROKU?
Ostatnio, po skandalu związanym z upublicznieniem przez organizacje pro zwierzęce wyników śledztwa w niemieckim laboratorium, gdzie przeprowadzano testy na zwierzętach bez zachowania jakiejkolwiek dbałości o dobrostan zwierząt, większość firm kosmetycznych zaczęły się chwalić tym, że nie przeprowadzają testów na zwierzętach. Cóż, od lat własne laboratoria ma może kilka marek, inne je pozamykały 20-30 lat temu, ponieważ robiło im to zły PR. Ale to nie znaczy, że firmy kosmetyczne już nie mają powiązań z testami na zwierzętach, teraz lepiej te powiązania ukrywają. 

W około 80% krajów na świecie legalne jest testowanie kosmetyków i ich składników na zwierzętach. Są to m.in. Stany Zjednoczone, Meksyk, Brazylia, Japonia, Rosja i wiele innych krajów. W Chinach testy na zwierzętach wciąż są obowiązkowe (o szczegółach możecie przeczytać w artykule CZY CHINY REZYGNUJĄ Z TESTÓW NA ZWIERZĘTACH? W KRAINIE FAKE NEWSÓW). 

Wczoraj nawet światowy gigant, firma kojarzona przez większość ludzi na świecie z testami na zwierzętach, czyli L'Oreal przygotował event dla współpracujących z firmą celebrytek, influencerek, youtuberek oraz blogerek, którego głównym przesłaniem w social mediach gości była informacja "L'OREAL NIE TESTUJE NA ZWIERZĘTACH i JEST CRUELTY FREE".

Hmm... Przyjrzyjmy się szczegółom powiązań firmy L'Oreal z testami na zwierzętach. 

Czy kosmetyki L'Oreal są testowane na zwierzętach? 

Tak. L'Oeal sprzedaje swoje kosmetyki w Chińskiej Republice Ludowej gdzie testowanie na zwierzętach kosmetyków importowanych podczas rejestracji i sprzedawanych w tym kraju jest prawnie wymagane. 
Firma L'Oreal będąc na rynku chińskim świadomie wyraża zgodę na testowanie ich produktów na zwierzętach oraz płaci za te testy. Koncern nie ukrywa tych informacji, są dostępne na ich oficjalnej stronie internetowej -> https://www.lorealparis.pl/nasza-etyka

Czy L'Oreal testuje na zwierzętach? 

Nie. Firma L'Oreal samodzielnie nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach, kilka lat temu zamknęła własne laboratoria. Teraz gotowe kosmetyki L'Oreal są testowane na zwierzętach w Chinach. 

Czy L'Oreal ma wpływ na testowanie swoich kosmetyków na zwierzętach? 

Tak, firma jest świadoma konsekwencji obecności na rynku chińskim i zarabiania tam ogromnych pieniędzy, umyślnie zgadza się aby jej produkty były tam testowane na zwierzętach oraz płaci za te testy. 

L'Oreal mi napisał na Facebooku, że nie testuje na zwierzętach. Czy kłamie? 

Nie, L'Oreal samodzielnie nie przeprowadza testów na zwierzętach w swoich laboratoriach. Kosmetyki L'Oreal są testowane na zwierzętach przez zewnętrzne instytucje. 
W związku z tym, mimo, że firma ma powiązania z testami na zwierzętach, na pytanie "Czy testujecie na zwierzętach?" może odpisać "nie", co nie będzie kłamstwem. 
Zwykle to "nie" jest całym długim oświadczeniem pełnym pięknych słów mających na celu sprawienie aby konsument czuł się usatysfakcjonowany długim tekstem i nie drążył tematu. 


Aby informacje były pełne dodam, że L'oreal przeznacza bardzo małą część swoich zysków na badania naukowe pozwalające opracowywać alternatywne metody badań w ramach swoich działań CSR. CSR to tzw "społeczna odpowiedzialność biznesu", czyli działania marketingowe polegające na budowaniu pozytywnego wizerunku firmy i pokazywaniu społeczeństwu, że firmy naprawiają spowodowane przez siebie krzywdy. Wiecie, firmy naftowe sadzą drzewa a producenci napojów w plastikowych butelkach namawiają do segregacji śmieci. 


Muszę jeszcze nadmienić, że choć obecność na rynku chińskim jasno pokazuje, że kosmetyki L'Oreal są testowane na zwierzętach, nie wiemy nic o tym, czy firma ta sprawdza, czy wszyscy producenci/dostawcy ich surowców nie przeprowadzają ani nie zlecają testów na zwierzętach. Przynajmniej ja nie znalazłam nigdzie tej informacji. 
Jest to bardzo istotna informacja, bez niej nie wiemy, czy firmy mają jeszcze jakieś powiązania z testami na zwierzętach. O tym jak ważne jest sprawdzanie przez firmy producentów składników ich kosmetyków możecie przeczytać tutaj: http://www.happyrabbitblog.pl/2018/11/sprawdzanie-dostawcow-co-to-jest-i-o-co.html


Mam nadzieję, że teraz sytuacja jest jasna. 
Miłego dnia! 
Ewa


Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit


Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie, Justynie, Danieli i Klaudii:)


Zobacz też:
Copyright © Happy Rabbit , Blogger