KWAS GLIKOLOWY - DZIAŁANIE ORAZ WEGAŃSKIE I CRUELTY FREE TONIKI Z KWASEM GLIKOLOWYMCzym jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), co oznacza, że działa on na poziomie warstwy rogowej naskórka. Ten kwas ma bardzo małą cząsteczkę dzięki czemu działa efektywnie, ale też może działać drażniąco. Zwykle jest pozyskiwany z trzciny cukrowej.

Jak działa kwas glikolowy?

Działanie kwasu glikolowego jest uzależnione od jego stężenia i formulacji całego kosmetyku. W gotowych produktach przeznaczonych do codziennego użytku znajdziemy zwykle 2-7% tej substancji, najpopularniejszym stężeniem jest 5%. W produktach gabinetowych używa się nawet 50-70%, ale o nich tu nie będę mówić, ponieważ nie polecam stosowania wyższych stężeń samodzielnie, bez kontroli specjalisty. Opisywane właściwości dotyczą możliwości produktów do użytku domowego. 

Właściwości kwasu glikolowego:

- delikatnie złuszcza naskórek

- stymuluje regenerację naskórka

- pomaga w redukcji przebarwień

- rozjaśnia, rozświetla cerę

- wspomaga nawilżanie skóry

Jakie są przeciwskazania stosowania kwasu glikolowego?

Kwas glikolowy, podobnie jak inne kwasy i substancje aktywne w kosmetykach należy dobierać z rozwagą i dopasować ich działanie do innych produktów w rytuale pielęgnacyjnym. Jest to składnik intensywnie działający na skórę.

W przypadku kwasu glikolowego jako przeciwskazania często wymienia się bardzo wrażliwą, reaktywną skórę, AZS, stosowanie kosmetyków lub leków z retinolem, używanie wysokich stężeń innych kwasów. Wiele źródeł jako przeciwskazanie wyszczególnia ciążę i karmienie piersią, tu przede wszystkim polecam konsultację z lekarzem.

W trakcie stosowania kosmetyków z kwasami pamiętajcie o codziennej wysokiej ochronie przeciwsłonecznej!


WEGAŃSKIE I CRUELTY FREE TONIKI Z KWASEM GLIKOLOWYM

Jednym z najpopularniejszych toników z kwasem glikolowym na świecie jest Glow Tonic marki Pixi. Jest polecany przez osoby mające różne typy cery. Zawiera 5% kwasu glikolowego. Wspaniałe jest to, że ten tonik jest wegański i cruelty free zgodnie z kryteriami Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa!

Innym bardzo często zalecanym tonikiem jest The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution. Niestety ta firma z uwagi na swój związek z koncernem Estee Lauder nie spełnia moich kryteriów braku powiązań z testami na zwierzętach, o szczegółach możecie przeczytać TUTAJ. Wiem, że wiele z Was szuka alternatyw dla tego kosmetyku, mam nadzieję, że ten post ułatwi Wam znalezienie zamiennika.


Serdecznie Was zapraszam do śledzenia działalności Happy Rabbit na Instagramie - https://www.instagram.com/happyrabbit_blog/. Publikuje tam sporo list i infografik oraz dużo stricte kosmetycznych treści. 

ALKEMIE:

DERMA E:

DR ROEBUCK'S:

KRAVE BEAUTY:

EVELINE COSMETICS:

MARIO BADESCU:

MIYA COSMETICS:

PIXI:

REVIVA LABS:

YOUTH TO THE PEOPLE:

Mam nadzieję, że wpis Wam się przydał oraz rekomendacje wegańskich i cruelty free toników z kwasem glikolowym okażą się dla Was pomocne!

Miłego dnia!
Ewa

Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit

Bardzo dziękuję za wsparcie: Celinie, Martynie, Anecie, Natalii, Barbarze, Karolinie, Monice, Agacie, Natalii, Iwonie, Alicji, Darii, Oldze, Klaudii, Edycie, Marcie, Marice, Katarzynie, Dominice, Magdalenie, Alicji, Marcie, Laurze, Weronice, Markowi, Kasi, Martynie, Weronice, Monice, Natalii, Asi, Renacie, Julii, Joannie, Magdalenie, Magdzie, Mlwie, Honoracie, Dagmarze, Arnice, Patrycji, Adriannie, Katarzynie, Paulinie, Małgorzacie, Aleksandrze, Jagodzie, Angelice, Dagmarze, Weronice, Magdzie, Annie, Annie, Justynie, Danieli, Martynie, Alicji i Agnieszce.

Zobacz też:


Copyright © Happy Rabbit , Blogger