CZY YVES ROCHER TESTUJE NA ZWIERZĘTACH?

 

O powiązania marki Yves Rocher z testami na zwierzętach pytacie od lat. Firma pozycjonuje się jako naturalna, przyjazna dla zwierząt i środowiska, mająca zrównoważoną produkcję. Jak jest naprawdę? Czy Yves Rocher jest cruelty free?

Czy kosmetyki Yves Rocher są testowane na zwierzętach?

Tak. 

Wystarczy pogrzebać na ich międzynarodowej stronie by znaleźć listę sklepów stacjonarnych w Chinach kontynentalnych, co wiąże się ze świadomą zgodą firmy na testowanie ich kosmetyków na zwierzętach.
Czy Yves Rocher testuje na zwierzętach?

Firma twierdzi, że od 1989 roku nie przeprowadza testów na zwierzętach. 

Na stronie internetowej oddziału w prawie każdym kraju jest ta sama formułka: "ARE YOUR PRODUCTS TESTED ON ANIMALS? Since 1989, Yves Rocher has decided to stop testing on animals and to pursue other methods in order to ensure the quality of their products."

Jak widzicie firma odnosi się wyłącznie do swoich własnych działań i wcale nie odpowiada na pytanie "CZY WASZE KOSMETYKI SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH?", co jest manipulacją bo pokazuje wyłącznie wygodną dla firmy część faktów. Czy Yves Rocher ma wpływ na testowanie ich kosmetyków na zwierzętach?

Tak, sprzedaż kosmetyków w Chinach jest świadomą decyzją firm, które znają konsekwencje tego ruchu. Nikt ich nie zmusza do sprzedaży w tym kraju i tym i zarabiania tam pieniędzy.


Czy składniki kosmetyków Yves Rocher są testowane na zwierzętach?

Nie wiemy czy składniki kosmetyków Yves Rocher nie są testowane na zwierzętach oraz czy firma weryfikuje producentów/dostawców surowców pod tym kątem. 


Czy Yves Rocher należy do koncernu mającego powiązania z testami na zwierzętach?

Na bazie założonej w 1959 roku firmy Yves Rocher powstał koncern Groupe Rocher. Firmą w dalszym ciągu zarządzają potomkowie założyciela.

Firmy należące do Groupe Rocher:

  • Yves Rocher
  • Arbonne
  • Flormar
  • Petit Bateau
  • Stanhome
  • Dr Pierre Ricaud
  • Kiotis
  • Sabon
  • ID Parfums


Czy Yves Rocher jest cruelty free?

Dla mnie nie, firma nie spełnia moich oraz Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa kryteriów braku powiązań z testami na zwierzętach. Mam nadzieję, że teraz powiązania Yves Rocher z testami na zwierzętach są dla Was jasne.


Miłego dnia! 
Ewa


Wpis powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów z Patronite. Możesz do nich dołączyć tutaj: https://patronite.pl/HappyRabbit


Copyright © Happy Rabbit , Blogger