Jak i czym zmyć SPF? Czy trzeba dwuetapowo?

 Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna dla skóry, szczególnie latem, ale jak skutecznie zmyć kremy z filtrem SPF? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza że tradycyjne metody mycia mogą nie być wystarczająco skuteczne. W tym artykule podpowiemy, dlaczego warto stosować dwuetapowe oczyszczanie skóry, jak zmywać krem z filtrem SPF jednoetapowo, np. żelem oraz jakie produkty najlepiej się sprawdzają.

Dlaczego nie można po prostu żelem?

Wszystko można, ale zmycie kremu z filtrem SPF za pomocą zwykłego żelu do mycia twarzy albo pod prysznic często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dobry krem z filtrem tworzy okluzję, barierę ochronną, która jest odporna na ścieranie, wodę i pot. Właśnie dlatego SPF-y mają silniejszą przyczepność do skóry w porównaniu z innymi kremami, co utrudnia ich usunięcie.

SPF-y bardziej niż zwykłe kremy, przypominają przyleganiem do skóry trwałe zastygające podkłady. Dodatkowo podobnie do podkładów często je pudrujemy. Pudry oprócz niwelowania “świecenia” utrwalają SPF.

Większość żeli do mycia twarzy nie zmyje grubej warstwy kryjącego zastygającego podkładu, więc też nie zmyje dobrze kremu z wysokim filtrem.

Szukasz kosmetyków cruelty free?

ZAPRASZAM CIĘ DO MOJEJ DROGERII INTERNETOWEJ!

Link do sklepu 👉 https://nesea.pl/ 🐰


Zmywaj SPF tak jak makijaż

Zdecydowana większość specjalistów zaleca dwuetapowe oczyszczanie skóry przy zmywaniu kremów z filtrem SPF. Pierwszy krok to użycie olejku, balsamu lub masełka do demakijażu, który skutecznie rozpuści tłuste składniki SPF. Drugi krok to zastosowanie żelu lub pianki do mycia twarzy, które usuną resztki produktów. Oto kilka polecanych kosmetyków:


BALSAMY I OLEJKI:

 1. ASOA Makeup Remover Balm
 2. MOHANI Witaminowa Galaretka emulsja do mycia twarzy i demakijażu
 3. Babo Olejek Myjący
 4. RESIBO Melt Away balsam do demakijażu
 5. MYDLARNIA CZTERY SZPAKI Hydrofilowy olejek myjący
 6. EENY MEENY Łagodny balsam do demakijażu
 7. HAGI Masełko do demakijażu – Aqua Zone
 8. MIYA COSMETICS Oczyszczająco-pielęgnujące masełko 4w1
 9. MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA Róża-Malina - hydrofilowy, oczyszczający olejek do demakijażu i mycia twarzy

ŻELE MYJĄCE:
 1. YOUR NATURAL SIDE Żel Myjący do twarzy mandarynkowy
 2. ORIENTANA delikatny żel do mycia twarzy HELLO DAKTYL
 3. EVELINE Ultradelikatna pianka do mycia twarzy
 4. LAQ Mus do mycia twarzy nawilżający MARAKUJA
 5. PHARMACERIS Łagodząca pianka myjąca do twarzy i oczu A PURI-SENSILIUM
 6. BACK TO COMFORT Azeli-C Żel micelarny do mycia twarzy cera sucha i wrażliwa
 7. BASICLAB Nawilżający żel oczyszczający do skóry suchej i wrażliwej
 8. RESIBO Rich Peach naturalny żel do mycia twarzy 

A da się jednoetapowo?

Tak, choć nie każdym produktem. Przetestowałam mnóstwo kosmetyków pod tym kątem, zauważyłam, że te, które mają większą zawartość fazy tłuszczowej niż większość żeli i zmywają makijaż, radzą sobie z filtrami (oczywiście mówię tu o sytuacji gdy na skórze jest tylko filtr lub przypudrowany filtr). U mnie radzi sobie z tym większość emulsji myjących albo myjacze hybrydy typu Resibo Milky Reset. Jeśli szukacie czegoś o bardziej żelowej konsystencji to polecam żel-galaretkę Hagi (już mam feedback, że podoba się mężczyznom, którzy lubią żele 30w1 do wszystkiego). Emulsja Soraya też jest dość żelowa.

 1. RESIBO Milky Reset 2w1 kremowy żel do oczyszczania i demakijażu
 2. HAGI Galaretka żel do mycia twarzy – Aqua Zone
 3. BASICLAB Dermatologiczna emulsja myjąca do skóry ultrawrażliwej
 4. SORAYA Probiotyczna emulsja do mycia twarzy do cery suchej i wrażliwej
 5. CATCH A TIGER Emulsja do mycia twarzy

Przecież ciała nie będę myć dwuetapowo!

No jasne, ja też nie myję! Jeśli Twoja skóra na ciele nie jest problematyczna, nie ma tam problemów z trądzikiem, mocnym rogowaceniem mieszkowym, nie nakładasz kilku warstw filtra każdego dnia to ja polecam robić trochę częściej peeling bo jednak ta filtrowa okluzja przeszkadza naturalnemu złuszczaniu naskórka.

Jeśli skóra na ciele jest problematyczna pod kątem “zapychania” to można albo ją myć dwuetapowo, albo emulsjami, albo żelo-olejkami do mycia ciała jak Tołpa Enzyme.

 1. BASICLAB Dermatologiczna emulsja myjąca do skóry ultrawrażliwej
 2. BIELENDA Hydro Lipidium Delikatna emulsja do mycia i demakijażu
 3. LAQ Naturalny Mus do mycia i depilacji ciała
 4. TOŁPA Enzyme Enzymatyczny żel-olejek pod prysznic
 5. TOŁPA Body&soul Spokój Mleczko do mycia ciała


Zmywanie kremów z filtrem SPF wymaga odpowiedniego podejścia i produktów. Dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy jest najbardziej efektywne i polecane przez specjalistów. Wybierając odpowiednie kosmetyki, możemy zapewnić skórze dokładne oczyszczenie, unikając wyprysków, zaskórników i zachowując jej zdrowy wygląd. Dla skóry ciała warto dostosować pielęgnację do indywidualnych potrzeb, aby zapewnić jej optymalną ochronę i pielęgnację.

Copyright © Happy Rabbit , Blogger