niedziela, 23 czerwca 2019

WEGAŃSKIE KREMY Z FILTREM 2019!Mamy już lato, więc jak co rok, zapraszam Was na aktualną listę wegańskich kremów z filtrem SPF, które są dostępne w Polsce lub bez większych problemów można je zamówić z zagranicznych sklepów internetowych.
Ja polecam stosowanie ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok, jest to podstawa pielęgnacji skóry. To właśnie promienie słoneczne (nawet w ponure dni) powodują zmarszczki i czerniaka. Nie chcę się w tym wpisie skupiać na wskazaniach medycznych ponieważ istnieje wiele, czasami sprzecznych, teorii i myślę, że każdy powinien sobie sam wyrobić zdanie na ten temat. Według mnie suplementacja witaminy D w naszym kraju jest koniecznością (niezależnie od diety) a skoro mogę przez smarowanie się kremem uniknąć raka to będę to robić i promować. 
Ale przejdźmy do konkretnych produktów, które nie są testowane na zwierzętach. Są tutaj jedynie produkty firm, które spełniają moje wymagania odnośnie statusu cruelty free i zostały sprawdzone przeze mnie, Kasię z Pink Mink Studio bądź Logical Harmony :)
Na liście znajduje się też wiele naturalnych kremów :)
W tym zestawieniu uwzględniłam i typowe linie przeciwsłoneczne, i typowe kremy pod makijaż, które zawierają wysoki filtr SPF.

Dodam jeszcze, że aby produkty z filtrem miały szansę działać poprawnie i zapewnić nam deklarowaną przez producentów ochronę, należy je nakładać w dużej ilości. Na samą twarz powinno to być ok. 1.5 ml! Kosmetyki nałożone cienką warstwą daje bardzo niską ochronę (mimo, że na opakowaniu jest informacja o SPF 50). 
Z tego powodu wszelkie mgiełki, kremy BB/CC/DD, pudry i podkłady zawierające filtry przeciwsłoneczne używane samodzielnie nie dają nam odpowiedniej ochrony. Mogą one jedynie stanowić dodatkową ochronę. 

3.  Nacomi:
4 Clochee:
  20. MyChelle Dermaceuticals:
  21. SUPERGOOP!:
  22. Krave Beauty:
  23. Ultrasun:

  Aha, i pamiętajcie, że żaden olej, ani z pestek malin, ani z marchwi, ani żaden inny NIE SĄ STABILNYMI FILTRAMI PRZECIWSŁONECZNYMI. Ich "właściwości" nie są w żaden sposób potwierdzone. Być może w idealnych warunkach laboratoryjnych wykazały jakąś ochronę przeciw promieniom UVB, ale ma to mało wspólnego z prawdziwym życiem. Oleje bardzo łatwo tracą swoje właściwości i wystarczy nieodpowiednie przechowywanie lub transport by straciły swoje "filtry".

  Miłego dnia!


  Zobacz też:
  *To nie jest wpis sponsorowany, ale zawarte są w nim linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli kupisz coś po kliknięciu w podany odnośnik, dostanę z tego tytułu niewielką prowizję. Cena produktów nie ulegnie zmianie.

   2 komentarze:

   1. Super, dzięki! Zastanawiam się jeszcze nad ochroną fauny i flory morskiej, tyle się teraz mówi o składnikach szkodliwych w kremach z SPF. Nie będę co prawda pływać w okolicach rafy koralowej, ale domyślam się, że to co szkodzi jej, szkodzi też mieszkańcom i roślinom rzeki czy jeziora w Polsce. Pomocy!

    OdpowiedzUsuń
   2. hej, czy nie wie ktos ktore z tych kremow maja sklad przyjazny srodowisku morskiemu?

    OdpowiedzUsuń

   Copyright © 2016 Happy Rabbit , Blogger